Partner serwisu

Biden: Nie będziemy dopłacać do wojny Putina. Zakaz importu ropy i gazu z Rosji

ep. 08.03.2022

Biden: Nie będziemy dopłacać do wojny Putina. Zakaz importu ropy i gazu z Rosji
fot. Pixabay
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden ogłosił zakaz importu ropy i gazu z Rosji do USA. – Nie będziemy dopłacać do wojny Putina – argumentował. Biden zwróci się do Kongresu z prośba o ogromne wsparcie finansowe dla Ukrainy.
Do amerykańskich portów nie będzie wpływała ropa i gaz z kraju agresora – to jedna z najważniejszych informacji przekazanych dziś podczas wystąpienia prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zakaz importu kluczowych surowców to kolejne sankcje, które mają dotknąć Rosję Putina.

Prezydent Biden powiedział, że to decyzja uzgodniona z europejskimi sojusznikami, ale dodał jednocześnie, że nie oczekuje podobnych decyzji od krajów, które nie są na to gotowe.

Przyznał, że na sankcjach adresowanych w kierunku Rosji ucierpią Amerykanie, którzy będą płacili więcej na stacjach benzynowych – cena benzyny już wzrosła, a można się spodziewać, że wzrośnie jeszcze bardziej. To jednak, jak mówił Biden, nie zwalnia z robienia wszystkiego, by powstrzymać rosyjską agresję na Ukrainę, która swoją postawą inspiruje inne narody.

Joe Biden zapowiedział, że zwróci się do Kongresu o przyznanie 12 mld dolarów na pomoc dla Ukrainy. Powiedział też, że Ameryka będzie pomagała tym krajom, które przejęły odpowiedzialność za pomoc uchodźcom z Ukrainy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony