Partner serwisu

Bielsko-Biała z ofertami na nowy most na ul. Kwiatkowskiego

Przemysław Farsewicz 20.10.2022

Bielsko-Biała z ofertami na nowy most na ul. Kwiatkowskiego
fot. MZD Bielsko-Biała
Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej otworzył oferty w przetargu na rozbudowę ul. Kwiatkowskiego. Istotnym elementem inwestycji będzie budowa nowego mostu nad linią kolejową i drogą prowadzącą do tutejszego zakładu.
MZD w Bielsku-Białej szykuje się do przebudowy ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego na odcinku pomiędzy Rondem NSZZ „Solidarność” a Rondem Ofiar Katynia. Wyeksploatowany wiadukt zostanie rozebrany, a w jego miejsce powstaną nowe obiekty – nad linią kolejową nr 139 (66 m) i drogą zakładową (19,5 m). Obecny wiadukt o konstrukcji 14-przęsłowej pochodzi z lat 70. i jest w złym stanie technicznych oraz posiada ograniczoną nośność.

Do drogowców wpłynęło sześć ofert. Miejski Zarząd Dróg oszacował wartość inwestycji na niespełna 71 mln zł. Najtańszą ofertę na 60,5 mln zł złożyło Przedsiębiorstwo Inżynieryjne "Imb-Podbeskidzie" ze Skoczowa, a najdroższą złożył Budimex – 80,3 mln zł. W kosztoryrsie mieści się jeszcze oferta konsorcjum firm Swietelsky Rail Polska z Krakowa i Swietelsky AG z siedzibą w Linz w Austrii – 64,3 mln zł. Cena stanowi jednak 70 proc. oceny przetargowej. Zamawiający będzie także analizował oferty pod kątem doświadczenia potencjału kadrowego (15 proc.), okresu udzielonej gwarancji (5 proc.) oraz okresu harmonogramu (10 proc.). Miasto otrzymało na inwestycję dotację w wysokości 35 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

W efekcie układ drogowy będzie posiadał 3 pasy ruchu, z czego 2 w kierunku Ronda Ofiar Katynia i 1 w kierunku Ronda NSZZ „Solidarność. W trakcie uzgodnień ze Zjednoczoną Beskidzką Inicjatywą Rowerową ustalono budowę 3-metrowej szerokości ciągu pieszo-rowerowego po stronie północnej obiektu, połączonego z infrastrukturą rowerową po stronie Ronda Ofiar Katynia. Przez rondo przeprowadzona zostanie także ścieżka rowerowa (północ-południe) biegnąca wzdłuż ul. Michała Grażyńskiego.

Długość rozbudowywanego odcinka ul. Kwiatkowskiego pomiędzy dwoma rondami wynosi 586 metrów. Prócz rozbiórki wiaduktu i budowy nowego nasypu wraz z dwoma obiektami mostowymi, inwestycja obejmie także budowę mostu na potoku Starobielskim oraz umocnienie koryta w jego sąsiedztwie, a także przebudowę Ronda Ofiar Katynia wraz z wlotami. W ciągu ul. Kwiatkowskiego powstaną też nowe schody i winda łącząca ulicę z peronem Bielsko-Biała Północ. Rozpoczęcie robót zaplanowano na IV kwartał br.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony