Partnerzy serwisu:

Bilans po sezonie zimowym na budowie S7 koło Skarżyska

ep 15.03.2019

Bilans po sezonie zimowym na budowie S7 koło Skarżyska
fot. GDDKiA
Koniec sezonu zimowego na budowach. Okres pomiędzy 15 grudnia i 15 marca na wielu zadaniach nie był jednak czasem bez robót. Tak też było na S7 granica województwa świętokrzyskiego - Skarżysko-Kamienna, gdzie prowadzone były prace, na które pozwalały warunki atmosferyczne.
Podczas ostatniej rady budowy podsumowano to, co udało się zrobić w czasie tzw. zimy kontraktowej. Jak podała GDDKiA w Kielcach, w miarę sprzyjających warunków atmosferycznych, w okresie zimowym kontynuowane były prace na obiektach inżynierskich - mostach, wiaduktach, przejściach dla zwierząt. Wykonywano także prace ziemne.

Drogowcy zaplanowali też działania, które będą realizowane wiosną. W tym przypadku planowane są między innymi prace przy ustrojach nośnych obiektów mostowych i układaniu warstwy mrozoochronnej na ciągu głównym budowanej drogi.

Droga ekspresowa S7 pomiędzy granicą województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego a Skarżyskiem-Kamienną to ostatni przekazany do budowy fragment potrzeby, by przez całe województwo świętokrzyskie przejechać drogą klasy S.

Budowa tego krótkiego, liczącego 7,6 km odcinka, długo nie mogła ruszyć ze względu na protesty środowisk ekologicznych. Umowę na jego realizację podpisano w październiku 2017 r. Zadanie zlecono firmie Budimex.
Na budowanej trasie powstaną 2 węzły drogowe: Skarżysko Północ i Skarżysko Zachód. Droga ma być gotowa w maju 2020 roku.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony