Partner serwisu

Bliski finał remontu S11 Krzesiny – Kórnik Północ

ep 08.10.2021

Bliski finał remontu S11 Krzesiny – Kórnik Północ
fot. GDDKiA
Od wtorku 12 października kierowcy będą już korzystać z obu jezdni i węzłów na remontowanym odcinku S11 między Krzesinami a węzłem Kórnik Północ. Wykonawca będzie wykonywał już tylko ostatnie czynności.
Remont na 12-kilometrowej trasie między Krzesinami i Kórnikiem ruszył w drugiej połowie lipca. Firma Colas Polska, której powierzono zadanie otrzymała na realizację 120 dni. Prace były prowadzone etapami, ale utrudnień przy remoncie trudno uniknąć. Wkrótce kierowcy będą normalnie korzystać z trasy ekspresowej.

Na wtorek zaplanowano zmianę organizacji ruchu. Kierowcy będą mogli korzystać z obecnie zamkniętych odcinków trasy oraz węzłów. Do ich dyspozycji będą dwie jezdnie w każdym kierunku. Jak podaje GDDKiA, będą jeszcze obowiązywać lokalne przewężenia jezdni ze zmienną lokalizacją.

Wykonawcy pozostaną jeszcze ostatnie prace przy oznakowaniu poziomym i uszorstnieniu fragmentów nawierzchni – będzie ono wykonywane na łukach drogi i docelowo ma poprawić bezpieczeństwo na trasie.
Węzły w ciągu prowadzonych prac będą dostępne, jednak trzeba się liczyć z możliwością skrócenia pasów włączenia i wyłączenia.

Data zmiany w organizacji ruchu może się zmienić w zależności od warunków atmosferycznych.

Remont kosztuje 32 mln zł. W ramach zlecenia do wykonania były: frezowanie nawierzchni, remont cząstkowy, wymiana warstwy wiążącej na niektórych odcinkach oraz warstwy ścieralnej na całym odcinku, a także uzupełnienie i wymiana oznakowania.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony