Partner serwisu

Bliski finał S5 Bydgoszcz Błonie – Szubin Północ

ep. 13.10.2021

Bliski finał S5 Bydgoszcz Błonie – Szubin Północ
fot. GDDKiA
Od piątku 15 października kierowców czeka kolejna zmiana w organizacji ruchu na budowie drogi ekspresowej S5 między węzłami Bydgoszcz Błonie i Szubin. Kierowcy pojadą fragmentem nowej jezdni przy węźle Bydgoszcz Błonie. Wykonawca będzie kończył prace w innym miejscu. Całym odcinkiem kierowcy pojadą – według zapowiedzi – w ciągu najbliższych tygodni.
Od najbliższego piątku ruch na budowanej S5 zostanie skierowany na nowo wybudowaną jezdnię lewą na odcinku około 1 km (Lipinki – Kruszyn Krajeński).

Jak podaje inwestor, od strony węzła Bydgoszcz Błonie w Białych Błotach pojedziemy lewą jezdnią na odcinku od km 0+000 do km 1+200 nowej drogi. Dojeżdżając do tymczasowego ronda w Kruszynie Krajeńskim zjedziemy w prawo na obecną DK-5. Prędkość będzie ograniczona do 60 km/h a w obrębie przewiązek oraz ronda do 40 km/h.


Zmiana na łączniku węzła Bydgoszcz jest potrzebna, by wykonawca mógł podjąć prace na remontowanej jezdni prawej oraz dokończyć niezbędne roboty na drodze dojazdowej nr 1. Zrealizowanie tego zakresu pozwoli z kolei skomunikować tereny przyległe bez wprowadzania dodatkowych utrudnień związanych z podłączeniem tych obszarów z obecnym układem drogowym – wyjaśnia GDDKiA.

Jednocześnie inwestor tłumaczy, że droga została przygotowana do przeprowadzenia ruchu po budowie, jednak prowadzone prace wykończeniowe (jak montaż ekranów akustycznych, czy osłon przeciwolśnieniowych) mogą powodować utrudnienia w ruchu, stąd konieczność utrzymania bieżącej organizacji ruchu na obecnie funkcjonującym odcinku DK-5.

Odcinek Bydgoszcz Błonie – Szubin liczy 9,7 km. Jego wykonawcą jest konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud, które kontynuuje zadanie po włoskim wykonawcy – Impresa Pizzarotti. Trasa przebiega przez teren powiatów bydgoskiego i nakielskiego. Droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z rezerwą na trzeci pas.

W ramach kontraktu powstaje m.in. węzeł Rynarzewo oraz Miejsca Obsługi Podróżnych: Szubin Zachód oraz Szubin Wschód.

Obecnie wykonawca kontynuuje prace na ciągu głównym i na drogach dojazdowych. Prowadzi także praca przy elementach związanych z dostosowaniem przyległego terenu do nowo wykonanej inwestycji. Trwają także tzw. prace branżowe.

Niedawno, korzystając z dużego zaawansowania prac przy nieczynnym ruchu, swoje ćwiczenia ratownicze na przyszłej ekspresówce prowadzili strażacy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony