Partnerzy serwisu:

Blisko decyzji środowiskowej dla S19 Choroszcz – Ploski

Elżbieta Pałys 16.07.2019

Blisko decyzji środowiskowej dla S19 Choroszcz – Ploski
Fot. Google Maps
Jest już pełny materiał dowodowy potrzebny do wydania decyzji środowiskowej dla fragmentu drogi ekspresowej S19 na terenie województwa podlaskiego. Chodzi o odcinek Choroszcz – Ploski. To ostatni moment na ewentualne uwagi – wkrótce ma być wydana decyzja.
Regionalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku poinformowała, że zgromadziła już pełny materiał dowodowy w postępowaniu o wydanie decyzji środowiskowej dla drogi ekspresowej S19 Chlebczyn – Ploski wraz z budową odcinka drogi krajowej nr 65 Kudrycze – Kuriany – Grabówka. Strony postępowania mają 7 dni od otrzymania informacji o tym fakcie na złożenie ewentualnych uwag i wniosków. Po tym terminie zostanie wydana decyzja środowiskowa.

Wniosek o wydanie decyzji dla tego fragmentu przyszłej trasy Via Carpatia trasy Choroszcz – Ploski, która pozwoli ominąć od strony południowej Białystok, wpłynął do RDOŚ we wrześniu ub. roku. RDOŚ najpierw wyznaczyła termin załatwienia sprawy na koniec kwietnia, ale potem przedłużyła go do końca sierpnia tego roku. Wszystko wskazuje na to, że ten termin będzie ostateczny.

W ramach tej inwestycji ma powstać dwujezdniowa droga ekspresowa o długości ok. 40 km.

Obecnie na etapie procedowania w RDOŚ jest także wniosek o decyzję środowiskowa dla sąsiedniego odcinka S19, tj. Ploski – Chlebczyn. W tym przypadku chodzi o 69 km trasy, której częścią będzie obwodnica Bielska Podlaskiego w ciągu drogi krajowej nr 66 (długość samej obwodnicy to ok. 5,9 km).

Według informacji podawanych wcześniej, procedura powinna się zakończyć do 31 października. Droga przebiega przez teren Natura 2000.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony