Partnerzy serwisu:

Blisko decyzji środowiskowej dla S19 Sokółka - Kuźnica

Elżbieta Pałys 03.04.2020

Blisko decyzji środowiskowej dla S19 Sokółka - Kuźnica
Fot. Google Maps
Zebrano już cały materiał dowodowy potrzebny, by wydać decyzję środowiskową dla odcinka drogi ekspresowej S19 Sokółka – Kuźnica. Przybliża to wydanie dokumentu niezbędnego, by kontynuować prace związane z tą inwestycją.
Chodzi o odcinek liczący 17 km. Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej jest procedowany przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Białymstoku od połowy ubiegłego roku. Termin wydania dokumentu był kilkukrotnie przedłużony. Zakończono właśnie ważny etap związany z gromadzeniem materiałów w sprawie. Teraz z zebraną dokumentacją mogą się zapoznać strony postępowania. Co ważne, RDOŚ udostępnia dokumenty do wglądu w wersji elektronicznej. Również w takiej formie przyjmuje uwagi.

To już ostatni etap przed wydaniem decyzji środowiskowej. Według aktualnych zawiadomień, powinna ona być wydana do 29 maja.

Inwestycja, o której mowa należy do tych, które mogą znacząco oddziaływać na środowisko.

W ramach planowanej inwestycji powstanie odcinek drogi ekspresowej wraz z północno-zachodnim obejściem Kuźnicy. W ramach inwestycji zaplanowano budowę dwóch węzłów drogowych: Kuźnica i Sokółka Północ oraz parking buforowy dla pojazdów oczekujących na odprawę graniczną.

Poza budową drogi ekspresowej przebudowane lub rozbudowane zostaną drogi niższej kategorii, powstanie także niezbędna infrastruktura techniczna.

Odcinek Kuźnica – Sokółka jest częścią trasy ekspresowej między granicą państwa w Kuźnicy a Korycinem. Cała trasa liczy 46 km i trwają na niej prace przygotowawcze. Pomiędzy granicą a Sokółką ekspresówka będzie budowa w śladzie istniejącej DK-19, natomiast na dalszym odcinku zostanie poprowadzona w nowym śladzie. 

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony