Partnerzy serwisu:

Blisko połowa skarżyskiej S7 ma już warstwę wiążącą

ep. 15.07.2019

Blisko połowa skarżyskiej S7 ma już warstwę wiążącą
fot. GDDKiA
Roboty bitumiczne na odcinku drogi ekspresowej S7 w pobliżu Skarżyska Kamiennej postępują. Obecnie są one prowadzone na całym, liczącym 7,6 km odcinku.
To ostatni odcinek S7, który pozwoli przejechać drogą o parametrach ekspresówki przez całe województwo świętokrzyskie. Wykonawca – Budimex – ma czas jeszcze do maja przyszłego roku, ale inwestor już wcześniej nie ukrywał, ze jest nadzieja na to, by kierowcy przejechali trasą jeszcze w tym roku.

Odcinek, o którym mowa zawiera się pomiędzy granicą województw świętokrzyskiego i mazowieckiego a węzłem drogowo-kolejowym w Skarżysku-Kamiennej. Liczy 7,6 km długości.

Jak poinformowała kielecka GDDKiA, obecnie na całym odcinku wykonywane są roboty bitumiczne. Na odcinkach ciągu głównego drogi ekspresowej, na długości ok. 4 km ułożona została podbudowa bitumiczna. – Niemal równolegle na podbudowie układana jest przedostatnia warstwa wiążąca nawierzchni, która pokrywa około 47 procent ciągu głównego – informuje Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik prasowa GDDKiA w Kielcach. – Roboty ziemne wykonywane są głównie w sąsiedztwie obiektów inżynierskich i w obrębie wykopu w gruncie skalistym – dodaje przedstawicielka inwestora.

Jak wynika z podanej informacji, do zabetonowania pozostały jeszcze ustroje nośne dwóch obiektów inżynierskich w obrębie węzłów Skarżysko Północ i Skarżysko Zachód. Na pozostałych mostach i wiaduktach wykonywane są dylatacje, kapy chodnikowe, izolacje czy nawierzchnie.

W ramach kontraktu podpisanego w październiku 2017 roku, oprócz dwóch jezdni drogi ekspresowej z rezerwą na trzeci pas w pasie rozdziału, powstają dwa węzły drogowe: Skarżysko Północ w rejonie miejscowości Skarżysko Książęce oraz Skarżysko Centrum na połączeniu z ulicą Piłsudskiego w Skarżysku Kamiennej.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony