Partner serwisu

Bliżej autostrady A2 na wschód od Warszawy. Są oferty na kolejny odcinek

Elżbieta Pałys 12.04.2017

Bliżej autostrady A2 na wschód od Warszawy. Są oferty na kolejny odcinek
fot. GDDKiA
GDDKiA w Warszawie otrzymała 13 ofert na projekt i budowę autostrady A2 na wschód od Warszawy na odcinku od węzła Konik (bez węzła) do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Najtańszą ofertę złożyła Polaqua. Jest warta 302 mln zł.
Chodzi o odcinek o długości 9 km. GDDKiA zaplanowała na jego realizację 393,2 mln zł.

Kolejna po najtańszej oferta należy do konsorcjum Rubau Polska i Rubau Construcciones i jest warta 315,9 mln zł. Oferta najdroższa warta 419,3 mln została złożona przez konsorcjum Mirbud i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia. To jedna z dwóch ofert, które nie zmieściły się w kosztorysie zamawiającego (drugą ofertę poza budżetem złożyła firma Toto).

Wszyscy wykonawcy zadeklarowali taki sam termin realizacji wynoszący 29 miesięcy i 10-letni okres gwarancji jakości. Ponieważ termin realizacji i okres gwarancji są obok ceny jedynymi kryteriami oceny ofert, w praktyce o wyborze oferty najkorzystniejszej zdecyduje cena.

GDDKiA planuje, że umowa na wykonanie tego zadania zostanie podpisana latem 2017 roku.

 

źródło: GDDKiA

Na planowanym odcinku powstanie dwujezdniowa droga z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku i rezerwą w pasie dzielącym na trzeci pas.

Wybudowane ma być obustronne miejsce obsługi podróżnych, obwód utrzymania autostrady oraz ścieżka rowerowa i chodnik w ciągu obiektów poprzecznych. Wybudowane będzie także przejście dla pieszych pod autostradą, przejścia dla zwierząt i infrastruktura towarzysząca.

To jeden z dwóch odcinków, na które podzielono planowana autostradę A2 między węzłem Lubelska a obwodnicą Mińska Mazowieckiego. Oferty na odcinek bliżej Warszawy – od węzła Lubelska do węzła Konik wraz z węzłem zostały otwarte 5 kwietnia. W tamtym przypadku wpłynęło 12 ofert, a najtańsza oferta również została złożona przez firmę Polagua.

W obu przetargach można zaobserwować dużą różnicę w wysokości ceny najniższej i najdroższej. W poprzednim przetargu było to 98 mln zł, teraz 117 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony