Partnerzy serwisu:

Bliżej DK-11 w Kołobrzegu

Redakcja/inf.pras. 20.04.2021

Bliżej DK-11 w Kołobrzegu
Fot. Google Maps
Wkrótce będzie możliwe złożenie wniosku o wydanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej dla drogi krajowej nr 11 w Kołobrzegu. Odbyło się już posiedzenie Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (KOPI) przy Generalnym Dyrektorze Dróg Krajowych i Autostrad, na którym przyjęta zostało dokumentacja obejmująca projekt budowlany dla odcinka DK-11 rondo Janiska – węzeł Kołobrzeg Wschód.
Chodzi o trasę, która połączy węzeł Kołobrzeg Wschód drogi ekspresowej S6 z oddanym do ruchu 3 lata temu fragmentem obwodnicy Kołobrzegu w ciągu DK-11 i zrealizowanym w latach wcześniejszych przez samorząd dojazdem do portu w Kołobrzegu.

To ostatni brakujący element dla stworzenia docelowego układu dróg krajowych w rejonie Kołobrzegu, tak aby DK-11 nie przebiegała przez centrum miasta. Droga pozwoli tym samym na lepsze skomunikowanie portu.

fot. GDDKiA
W ramach przygotowania inwestycji przeprowadzono liczne spotkania z lokalną społecznością. Jak informuje GDDKiA, przyjęte rozwiązania są kompromisem, który godzi oczekiwania mieszańców Kołobrzegu mieszkających po wschodniej stronie drogi z wymaganiami określonymi w decyzji środowiskowej i koniecznością zapewnienia dojazdu dla mieszkańców gminy Kołobrzeg (miejscowości Budzistowo).

Wiadukt w ciągu DK-11 nad drogą do Budzistowa został maksymalnie obniżony z początkowo planowanej wysokości blisko 8 metrów do wysokości 6 metrów. Na trasie przewidziano również budowę ekranów akustycznych o wysokości od 2 do 3,5 metrów w zależności od lokalizacji i o łącznej długości 732 metrów, w tym na całym odcinku od ronda Janiska (im. Jerzego Patana), aż do zejścia nasypu do poziomu terenu za drogą do Budzistowa.

W projekcie przewidziano również wykonanie nasadzeń zieleni na skarpie i przy podstawie nasypu. Dodatkowo ekran akustyczny ma być obsadzony pnącą się roślinnością.

Realizacja inwestycji planowana jest w latach 2022-2023.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony