Partnerzy serwisu:

Bliżej dwujezdniowej drogi siódemki do granicy w Chyżnem

Elżbieta Pałys 12.08.2020

Bliżej dwujezdniowej drogi siódemki do granicy w Chyżnem
fot. Google Maps
Trzy firmy są zainteresowane opracowaniem studium korytarzowego dla dwujezdniowej drogi na parametrach klasy S łączącej Rabkę z Chyżnem. GDDKiA może wybierać wykonawcę.
Na razie budujemy drogę S7 do Rabki. Ale zarysowują się plany na rozbudowę jej dalszego odcinka, aż do granicy ze Słowacją w Chyżnem. GDDKiA chce wskazać możliwy przebieg dwujezdniowej trasy na parametrach drogi ekspresowej.

W przetargu na opracowanie studium korytarzowego wpłynęły 3 oferty. Najtańszą złożyła firma Schuessler – Plan Inżynierzy, która wyceniła prace na 689,109 tys. zł. Kolejna propozycja należy do Biura Konsultingowo-Doradczego Euroekspert i jest warta 1,044 mln zł. Te dwie propozycje mieszczą się w budżecie zamawiającego określonym na kwotę 1,328 mln zł.

Trzecia oferta jest wara 2,433 mln zł. Została złożona przez Mosty Katowice.

Wybrana firma będzie miała za zadanie opracować rozwiązania techniczne, analizy i prognozy ruchu, a także oceny wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Przeanalizuje wpływ rozpatrywanych rozwiązań na środowisko, wykona zestawienia kosztów i korzyści dla możliwych wariantów przebiegu trasy.

Rozbudowę trasy zapowiedziano wraz z ogłoszeniem Programu rozwoju systemu transportowego na obszarze Podtatrza do 2030 roku. Obejmuje on teren dwóch powiatów: tatrzańskiego i nowotarskiego. Droga będzie jednak miała znaczeni także w skali kraju, jak i międzynarodowym, ze względu na prowadzenie ruchu w kierunku Słowacji, gdzie jej kontynuacją ma być trasa R3 o parametrach odpowiadającym naszej klasie S.

Oznacza to, że w przyszłości podróż do granicy i dalej będzie się mogła odbywać drogą o porównywalnym standardzie.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony