Partnerzy serwisu:

Bliżej poszerzenia A2 między Łodzią i Warszawą

ep. 22.06.2021

Bliżej poszerzenia A2 między Łodzią i Warszawą
fot. GDDKiA
Ważny krok do rozbudowy autostrady A2 między Łodzią i Warszawą – wydana została decyzja środowiskowa dla poszerzenia trasy w woj. łódzkim. Dokument umożliwia kontynuację prac związanych z przygotowaniem rozbudowy autostrady A2 do trzech pasów w obu kierunkach na odcinku pomiędzy węzłem Łódź Północ a granicą z województwem mazowieckim. Jeszcze w tym roku ruszy przetarg.
Chodzi o trasę liczącą 46 km. Dodatkowy pas zostanie wybudowany po wewnętrznej stronie jezdni. Obiekty inżynierskie nie wymagają rozbudowy, gdyż były budowane od razu z myślą o docelowych trzech pasach ruchu. Przebudowy będzie natomiast wymagał system melioracyjny wraz z rozbudową zbiorników retencyjnych. Wymieniona ma być także siatka odgradzająca drogę (na wyższą) i zamontowana zostanie tzw. żabianka, czyli gęsta siatka przy ziemi, która uniemożliwi przedostanie się na drogę drobnych zwierząt. Będą także nowe ekrany akustyczne.

Po przebudowie autostrada będzie się składała z trzech pasów ruchu (obecnie są dwa) o szerokości 3,5 m w każdą stronę i pasa awaryjnego. Zmniejszy się pas rozdziału – zamiast kilkunastu metrów będzie miał 5 m szerokości.

Po decyzji o finansowaniu, w III kwartale ruszy przetarg na realizację trybie projektuj i wybuduj. Roboty budowlane w terenie ruszyłyby w listopadzie 2023 r. i trwałyby do przełomu lat 2025/2026.

W przyszłości rozbudowana zostanie także autostrada na terenie woj. mazowieckiego. Od węzła Konotopa do węzła Pruszków ma mieć po cztery pasy ruchu na obu jezdniach, natomiast dalszy odcinek w stronę Łodzi po trzy pasy na każdej jezdni. Część mazowiecka jeszcze czeka na decyzję środowiskową.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony