Partnerzy serwisu:

Bliżej powstania obwodnicy Osieka. Jest przetarg na prace przygotowawcze

mr 28.07.2020

Bliżej powstania obwodnicy Osieka. Jest przetarg na prace przygotowawcze
Fot. Google Maps
GDDKiA poinformowała o ogłoszeniu przetargu na prace przygotowawcze dla obwodnicy Osieka w ciągu drogi krajowej nr 79 Warszawa − Sandomierz − Kraków. Obwodnica Osieka to inwestycja planowana do realizacji w ramach programu budowy 100 obwodnic.
Obwodnica Osieka planowana jest po południowej stronie miasta, jako jednojezdniowa droga klasy GP (główna o ruchu przyspieszonym) o długości ponad 3 km. Celem budowy obwodnicy Osieka jest wyprowadzenie z miasta ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się tam w ciągu drogi krajowej nr 79. Osiek przez lata stanowił tzw. wąskie gardło na tej trasie − ostre zakręty uniemożliwiały sprawny i bezpieczny ruch drogowy w tym miejscu. Nowa inwestycja ułatwi podróże pomiędzy Sandomierzem a Krakowem, poprawi też komfort życia mieszkańców Osieka.

 

Warianty przebiegu obwodnicy Osieka zostaną opracowane w ramach prac przygotowawczych, na które ogłoszony został przetarg. Wyłoniony z postępowaniu wykonawca będzie miał za zadanie między innymi opracowanie Studium-Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami Koncepcji Programowej, uzyskanie w ciągu trzech lat decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz przygotowanie materiałów potrzebnych do realizacji inwestycji w systemie projektuj i buduj. Otwarcie ofert w przetargu planowane jest 28 sierpnia br.

W ramach Programu budowy 100 obwodnic w województwie świętokrzyskim powstaną 4 obwodnice: Wąchocka w ciągu drogi krajowej nr 42, Chmielnika w ciągu dróg krajowych 73/78, Osieka w ciągu drogi krajowej 79, Starachowic w ciągu drogi krajowej nr 42.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony