Partner serwisu

Bliżej rozbudowy DK-22 Fiszewo – Elbląg

Redakcja 17.02.2022

Bliżej rozbudowy DK-22 Fiszewo – Elbląg
fot. GDDKiA
Europrojekt Gdański rozpoczyna projektowanie rozbudowy drogi krajowej nr 22 na odcinku Fiszewo – Elbląg. Umowa między firmą projektową i GDDKiA została podpisana.
Kontrakt ma wartość 5,6 mln zł i ma być zrealizowany w ciągu 29 miesięcy.

W ramach zadania trzeba wykonać projekty budowlane i wykonawcze dla rozbudowy DK-22 na odcinku Fiszewo – Jegłownik o długości ok. 5 km oraz Jegłownik – Elbląg o długości ok. 3,5 km.

Umowa obejmuje również wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy Jegłownika w ciągu DK-22.

Ten sam wykonawca będzie także pełnił nadzór autorski w czasie wykonywania prac budowlanych.

Jak podaje inwestor, droga na odcinkach Fiszewo – Jegłownik i Jegłownik – Elbląg na przeważającej długości będzie biegła wzdłuż korpusu istniejącej DK-22, który pełni funkcję wału przeciwpowodziowego, natomiast przebieg obwodnicy Jegłownika zostanie ustalony na podstawie dokumentacji STEŚ-R.

Planowany termin rozbudowy to lata 2024-2026, natomiast realizacja obwodnicy Jegłownika w systemie Projektuj i buduj przewidziana jest na lata 2024-2028.

Podstawowym celem inwestycji jest stworzenie bezpiecznego odcinka drogi krajowej i poprawa warunków ruchu zarówno dla ruchu tranzytowego jak i lokalnego. Poprawie ulegnie również bezpieczeństwo pieszych dzięki budowie chodników i zatok autobusowych. Realizacja inwestycji pozwoli na dostosowanie DK-22 do nośności 11,5 tony na oś i poprawę geometrii drogi.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony