Partnerzy serwisu:

Bogatynia: Region i gmina wspólnie wyremontują przygraniczne drogi

Redakcja 30.08.2017

Bogatynia: Region i gmina wspólnie wyremontują przygraniczne drogi
fot. R.D. - Rolf-Dresden, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org
Władze województwa dolnośląskiego porozumiały się z samorządem gminy Bogatynia w sprawie wspólnej modernizacji dróg wojewódzkich. Dzięki temu zrealizowane będą inwestycje warte 40 mln zł.
Dziś podpisane zostało porozumienie w tej sprawie. Na jego podstawie gmina Bogatynia dofinansuje modernizację przebiegających przez jej teren odcinków dróg nr 352 i 354. Zadania zrealizuje natomiast Dolnośląska Służba Dróg i Kolei.

Droga wojewódzka nr 354 zostanie zmodernizowana na odcinku Turoszów – Sieniawka, natomiast droga nr 352 na odcinku Zatonie – Bogatynia. Wraz z nią, w ramach przygranicznej współpracy, zostanie wyremontowana ulica Schrammstraße w Zittau.

 
fot. UM Woj. Dolnośląskiego
Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, modernizowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 354 na odcinku Turszów –Sieniawka wpina się w obrębie skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 352 i 354 tj. do zmodernizowanego już odcinka na kierunku Radomierzyce – Zatonie i drogi relacji Hradek – Zittau oraz nowo wybudowanego mostowego przejścia granicznego w Sieniawce.

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 352 na odcinku Zatonie – Bogatynia umożliwia połączenie przejścia granicznego Bogatynia/Kunratice na kierunku północ – południe domykając tę część układu drogowego. – Wykonanie całego zakresu łącznie, utworzy swoisty półpierścień okrążający obszar istniejącego terenu kopalnianego i Bogatyni, usprawnia przepustowość wskazanych przejść granicznych – podaje w komunikacie Urząd Marszałkowski.

Ulica Schrammstraße jest drogą miejską przebiegającej równoleżnikowo w kierunku niemiecko-polskich przejść granicznych. Zbiera ruch na kierunku wschód – zachód i dalej do sieci drogowej umożliwiającej połączenie z przejściami granicznymi między Niemcami i Polską oraz między Czechami a Polską. To droga gminna podlegająca Urzędowi Miasta Żytawa, będąca częścią zewnętrznej obwodnicy miasta.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony