Partnerzy serwisu:

Boguszów-Gorce. Bezpieczne przejście dla pieszych od firmy Budimex

inf. pras. 20.09.2021

Boguszów-Gorce. Bezpieczne przejście dla pieszych od firmy Budimex
fot. Budimex
Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego spółka Budimex kontynuuje pilotażowy projekt malowania pasów 3D. W Boguszowie-Gorce właśnie powstało kolejne, trójwymiarowe przejście dla pieszych, zrealizowane w ramach programu Hello ICE – Budimex dzieciom. Po Bartoszycach, Lesznowoli, Miechowie, Sanoku i Częstochowie, jest to już szóste miasto w Polsce, które przetestuje zyskujące na popularności rozwiązanie.
– Trójwymiarowe pasy cieszą się sporym zainteresowaniem miast i samorządów, dlatego w odpowiedzi na ich oczekiwania zdecydowaliśmy się na kontynuację projektu w nowym roku szkolnym. Jest to ważny element starań Budimeksu o większą świadomość w zakresie bezpieczeństwa, zarówno pieszych jak i kierowców – powiedziała Aldona Orłowski, Dyrektor Biura Rekrutacji, Rozwoju i Komunikacji w Budimex SA. – Program Hello ICE to inicjatywa, z której jesteśmy naprawdę dumni. Uważamy, że każde rozwiązanie, które może poprawić bezpieczeństwo na drogach jest warte praktycznego sprawdzenia – dodaje.

Pasy 3D są rozwiązaniem nietypowym i rzadko spotykanym nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Za sprawą iluzji optycznej wyglądają jak przeszkoda, co skłania kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Rozwiązaniu przyjrzano się jak dotychczas m.in. w stolicy Indii, gdzie wykazano, że średnia prędkość pojazdów przed przejściem 3D była aż o 40% niższa niż w przypadku „standardowych” pasów. Trójwymiarowe „zebry” powstały w ostatnich latach między innymi na Islandii, w Londynie, w Chinach czy Francji. Co ciekawe, pasy zwracają nie tylko uwagę kierowców, ale i pieszych. Podkreślenia wymaga fakt, że stanowią one również interesujący przyczynek do rozmowy z dziećmi o tym, co może wydarzyć się na drodze.

Pasy 3D to nie wszystko

W ramach programu Hello ICE malowane są nie tylko trójwymiarowe pasy. Ważnym jego elementem są wydarzenia mające na celu pogłębienie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa na drogach. W związku z tym, oprócz pasów 3D, Budimex zorganizował w Szkole Podstawowej nr 6 w Boguszowie Gorcach także Dzień Bezpieczeństwa. Organizatorzy, na czele z Tygrysem Budim (maskotką programu), przeprowadzili bezpiecznie uczniów po nowych pasach oraz przeprowadzili zajęcia o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Oprócz poszerzania wiedzy i zwiększania świadomości, równie ważna jest zabawa, dlatego drużyna Hello ICE przeprowadziła także symulację drogową, w specjalnie przygotowanym miasteczku bezpieczeństwa. Na dzieci czekały odblaski oraz karty ICE (In Case of Emergency), z miejscem na dane rodzica czy opiekuna.

Hello ICE

– W imieniu swoim, pani burmistrz oraz mieszkańców miasta Boguszowa-Gorc pragnę ogromnie podziękować za całość przedsięwzięcia. Zorganizowane wydarzenie było czymś wyjątkowym, a dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 genialną lekcją, która dotyka tak ważnego tematu jakim jest bezpieczeństwo na drogach. Mamy ogromną nadzieję, że w ślad za nami pójdą inne miejscowości i ten innowacyjny projekt stanie się czymś naprawdę wielkim – mówi Michał Foryś, radny miasta Boguszów-Gorce.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony