Partner serwisu

Bolesławiec. Krok bliżej do budowy przeprawy przez Bóbr

Magdalena Romanowska 27.07.2021

Bolesławiec. Krok bliżej do budowy przeprawy przez Bóbr
fot. GDDKiA
Jak poinformowała GDDKiA, wydana w czerwcu br. decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla rozbudowy układu komunikacyjnego wraz z przebudową istniejącego i budową nowego mostu przez rzekę Bóbr w ciągu drogi krajowej nr 94 w miejscowości Bolesławiec jest już prawomocna.
Decyzja środowiskowa dotycząca przebudowy istniejącego i budowy nowego mostu przez rzekę Bóbr w Bolesławcu na Dolnym Śląsku uprawomocniła się. W ramach opracowywania dokumentacji niezbędnej do uzyskania decyzji środowiskowej m.in. przeprowadzono inwentaryzację przyrodniczą, wykonano odwierty, co kosztowało prawie 0,8 mln zł.

Prowadzono jednocześnie prace związane z projektem konstrukcji nawierzchni, badaniami podłoża gruntowego, projektami geotechnicznymi, projektami budowlanymi czy operatem wodnoprawnym.

Teraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje, że w przyszłym roku uzyskane zostanie zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz ogłoszony zostanie przetarg na roboty budowlane.

Istniejący w Bolesławcu most przez rzekę Bóbr znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 94. Inwestycja polega na przebudowie tej oraz budowie nowej przeprawy. W miejscu jednojezdniowej drogi z mostem powstanie trasa dwujezdniowa z dwoma równoległymi nitkami przez rzekę (każda pod jedną jezdnię). Na obu znajdą się po dwa pasy ruchu, chodnik i ścieżka rowerowa. Na końcach obiektów przewidziano tzw. ronda turbinowe.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony