Partner serwisu

Budimex będzie jedynym właścicielem FBSerwis

ep. 03.07.2019

Budimex będzie jedynym właścicielem FBSerwis
fot. FBSerwis
Zarząd Budimeksu poinformował o zakupie 51 proc. akcji FBSerwis. To tyle, ile potrzeba, by był jedynym właścicielem spółki zajmującej się m.in. utrzymaniem dróg.
Umowa o zakupie 89 760 akcji spółki FBSerwis została zawarta 2 lipca. Wartość jednej akcji to 500 zł, w sumie zakup ma wartość 98,5 mln zł. Budimex kupił akcje od spółki Ferrovial Services International SE z siedzibą w Amsterdamie.

Szczegóły dotyczące umowy mają być dopięte w terminie do 31 lipca. Do tego czasu FBSerwis musi uzyskać zgody instytucji finansujących na zmianę podmiotu kontrolującego oraz rozliczyć i uregulować kwoty należne FSI lub jej podmiotom powiązanym z tytułu usług świadczonych w okresie poprzedzającym transakcję. Po spełnieniu tych warunków zostanie podpisana finalna umowa.

Obecnie Budimex jest właścicielem 49 proc. akcji FBSerwis. Po sfinalizowaniu transakcji nabycia dodatkowych 51 proc. akcji, będzie stuprocentowym właścicielem, z uprawnieniem do wykonywania 100 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.
Transakcja zakupu odbywa się w ramach jednej grupy kapitałowej – Ferrovial. Budimex poinformował, że zakup będzie sfinansowany ze środków własnych.

– Zakup akcji FBSerwis i przejęcie kontroli na spółką ma charakter długoterminowy i stanowi element realizacji strategii rozwoju Grupy Budimex opierającej się na budowaniu wartości dla akcjonariuszy poprzez dywersyfikację działalności budowlanej i rozwój biznesu usługowego – mówi Dariusz Blocher, prezes Budimeksu.  

Spółka FBSerwis została założona w 2012 r. przez Ferrovial Services (dywizja usługowa Grupy Ferrovial) oraz Budimex. Jej działalność koncentruje się na usługach utrzymania technicznego i modernizacji budynków i obiektów przemysłowych, utrzymania infrastruktury drogowej i miejskiej oraz gospodarki odpadami. Spółka prowadzi także działania w obszarze efektywności energetycznej.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony