Partnerzy serwisu:

Budimex bliski budowania obiektów mostowych na obwodnicy Wałcza

mr 30.04.2020

Budimex bliski budowania obiektów mostowych na obwodnicy Wałcza
fot. GDDKiA
Jest to jedna z części, na które zostało podzielone dokończenie robót na obwodnicy Wałcza po firmie Energopol Szczecin. W ramach kontynuacji prac na obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S10 trzeba wybudować obiekty mostowe. W tym przetargu jako najkorzystniejszy został oceniony Budimex z ofertą 40,84 mln zł.
Oferta firmy Budimex, o wartości 40,84 mln złotych, została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na dokończenie obiektów mostowych w poprzek trasy głównej, zbiorników odparowujących i retencyjnych oraz dróg dojazdowych na obwodnicy Wałcza w ciągu drogi ekspresowej S10. Wykonawca w ofercie przewidział skrócenie czasu realizacji do około 4 miesięcy (122 dni). Pozostali oferenci mają 10 dni na ewentualne odwołania od wyniku przetargu, po czym dokumentacja postępowania trafi do kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Po zakończeniu czynności kontrolnych będziemy mogli podpisać umowę.

W ramach zamówienia zostaną dokończone roboty na obiektach mostowych obwodnicy. Są to w większości roboty wykończeniowe. Konstrukcja obiektów została wykonana przez poprzedniego wykonawcę. Elementem zamówienia są również zbiorniki retencyjne oraz zbiorniki retencyjno-filtracyjne i drogi dojazdowe.

Dokończenie robót na obwodnicy zostało podzielone na mniejsze przetargi według asortymentów pozostałych do wykonania prac. Dla przetargów na roboty drogowe i przetargu na roboty mostowe jesteśmy już po wyborze oferty najkorzystniejszej. W trakcie są jeszcze pozostałe 4 przetargi – na roboty na węzłach, elementy BRD, zieleń i kanał technologiczny. Udostępnienie drogi do ruchu planowane jest do końca 2020 roku.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony