Partner serwisu

Budimex blisko wygranej przetargu na S17 koło Zamościa

Elżbieta Pałys 29.06.2022

Budimex blisko wygranej przetargu na S17 koło Zamościa
fot. Google Maps
Przetarg na S17 Zamość Wschód – Zamość Południe jeszcze nie jest rozstrzygnięty, ale wiadomo, że najwyżej została oceniona oferta Budimeksu. Chodzi o wybudowanie 12,4 km drogi ekspresowej.
O przyznaniu ofercie Budimeksu najwyższej punktacji poinformował wykonawca.

Przetarg na to zadanie był ogłoszony w grudniu ub. roku. Oferty poznaliśmy w kwietniu. To jeden z tych przetargów, w których termin składania ofert był przesuwany z uwagi na wybuch wojny w Ukrainie.

Wpłynęło 9 propozycji od wykonawców, ale tylko jedna z nich zmieściła się w budżecie zamawiającego – to właśnie oferta Budimeksu o wartości 440,6 mln zł. Inwestor oszacował zadanie na 450 mln zł.

W ramach tego budżetu ma powstać dwujezdniowy odcinek drogi z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Długość odcinka to 12,4 km. Wybudowane zostaną także obiekty inżynierskie i drogi do obsługi ruchu lokalnego.

Ten fragment ma się rozpocząć węzłem Zamość Wschód na przecięciu z drogą krajową nr 74. Dalej trasa będzie przebiegać na wschód od obecnej drogi krajowej nr 17, ominie Barachaczów oraz Łabunie i zakończy się na węźle Zamość Południe w pobliżu miejscowości Wólka Łabuńska. Częścią tego przetargu jest także rozbudowa fragmentu DK-74 od Zamościa do Miączyna. Ta trasa liczy 4 km.

Obecnie w toku są także postępowania przetargowe na trzy sąsiednie odcinki S17, tj. Zamość Południe – Tomaszów Lubelski oraz Tomaszów Lubelski – Hrebenne.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony