Partnerzy serwisu:

Budimex bliżej kontraktu na Mierzei Wiślanej

Elżbieta Pałys 26.02.2021

Budimex bliżej kontraktu na Mierzei Wiślanej
Fot. Google Maps
Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła w piątek odwołania dotyczące rozstrzygnięcia przetargu na II etap prac związanych z budową kanału żeglugowego łączącego Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. To przybliża inwestora do podpisania umowy z Budimeksem.
Oferty w tym przetargu zostały otwarte we wrześniu ub. roku a pod koniec grudnia Urząd Morski w Gdyni poinformował o wyborze najkorzystniejszej oferty. Wskazał na ofertę Budimeksu wartą 574,1 mln zł.

Ta oferta została wybrana spośród 9 propozycji. Była druga pod względem ceny – tańszą złożył Warbud w konsorcjum z francuskimi firmami Sogea Satom i Vinci. Była warta 492,9 mln zł przy budżecie zamawiającego wynoszącym 687,5 mln zł.

Rozstrzygnięcie zostało oprotestowane przez dwóch oferentów – NDI (to ostatni oferent, który zmieścił się jeszcze w zaplanowanej kwocie i jednocześnie wykonawca I etapu prac na Mierzei) oraz Porr. W piątek KIO oddaliła odwołania wykonawców, co przybliża inwestora – Urząd Morski w Gdyni, do zawarcia kontraktu z Budimeksem.

Ten etap prac związany z budową kanału żeglugowego między Zalewem Wiślanym i Zatoką Gdańską obejmie przebudowę istniejącego toru wodnego na rzece Elbląg, w zakresie obudowy brzegów, które docelowo przejmą funkcje przeciwpowodziowe oraz budowę przystani niskich, które ułatwią dostęp do rzeki.

Powstać ma również most obrotowy nad rzeką Elbląg w Nowakowie oraz nowy odcinek drogi powiatowej wzdłuż zachodniego brzegu rzeki Elbląg ze ścieżką dla pieszych i rowerzystów. Łączna długość dróg wyniesie około 1,5 km.

Planowana jest jeszcze trzecia część inwestycji, na którą przetarg dopiero będzie ogłoszony. Będzie dotyczyła budowy toru wodnego na Zalewie Wiślanym.

Całkowita długość nowej drogi wodnej ma wynieść blisko 23 km. Planowana głębokość to 5 m. Kanał mam umożliwić wpływanie do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4 – 4,5 m, długości do 100 m i szerokości do 20 m.
Inwestycja ma się zakończyć w 2022 r.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony