Partnerzy serwisu:

Budimex chce być jedynym udziałowcem FBSerwis

ep. 12.12.2018

Budimex chce być jedynym udziałowcem FBSerwis
fot. FBSerwis
Zarząd Budimeksu rozpoczął negocjacje w sprawie nabycia akcji spółki FBSerwis od Ferrovial Services International. Jeśli negocjacje zakończyłyby się powodzeniem, Budimex zostałby jedynym właścicielem spółki świadczącej usługi m.in. w zakresie utrzymania dróg.
Jak podano w komunikacie, chodzi o kupno 89 760 akcji spółki FBSerwis, które stanowią 51% w kapitale zakładowym spółki oraz uprawniają do 51% głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki. To tyle ile potrzeba Budimeksowi do objęcia 100 proc. kontroli nad spółka FBSerwis.

Obecnie Budimex jest właścicielem 86 240 akcji, z udziałem stanowiącym 49 proc.

– Rozpoczęcie opisanych wyżej negocjacji nie oznacza, że transakcja nabycia akcji spółki zostanie zrealizowana – zaznacza Zarząd Budimeksu. Według planów, negocjacje powinny się zakończyć w I kwartale 2019 roku.

FBSerwis jest firmą, która realizuje kompleksowe usługi infrastrukturalne i środowiskowe. W ramach zawartych kontraktów zajmuje się m.in. utrzymaniem ponad 1300 km dróg krajowych i autostrad. Niedawno spółka zawarła m.in. umowę na utrzymanie autostrady A1 w województwie śląskim.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony