Partnerzy serwisu:

Budimex „Dobroczyńcą Roku 2019”

inf. pras. 04.06.2019

Budimex „Dobroczyńcą Roku 2019”
fot. mat. pras.
Budimex SA został zwycięzcą XXII edycji konkursu „Dobroczyńca Roku 2019”. Firmę doceniono w kategorii „Edukacja – duża firma” za zbudowanie pierwszej w Polsce Leśnej Szkoły Podstawowej „Puszczyk” zlokalizowanej w Osowiczach, niedaleko Białegostoku.
Organizatorem konkursu o tytuł „Dobroczyńcy Roku” jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Jest to największy i najdłużej działający tego typu konkurs w Polsce. Od 20 lat nagradza firmy odpowiedzialne społecznie. W tegorocznej edycji jego kapituła wybrała laureatów w 7 kategoriach: rozwój lokalny, fundacja korporacyjna, edukacja, ekologia, pomoc społeczna, zdrowie i sport.

 

– Tytuł „Dobroczyńcy Roku” to dla Budimeksu wyjątkowe wyróżnienie, zwłaszcza że społeczna odpowiedzialność biznesu jest dla nas niezwykle ważnym sektorem działalności. Od lat stawiamy na pomoc dzieciom, dlatego bardzo cieszymy się, że to właśnie projekt „Puszczyk” zdobył uznanie jury konkursowego – mówi Dariusz Blocher, prezes firmy Budimex SA.

Kapituła nagrodziła firmę za współpracę z Fundacją trzy czte ry!, w ramach której powstała ta pierwsza w Polsce leśna szkoła podstawowa. To właśnie fundacja była podmiotem zgłaszającym Budimex do konkursu. – Dzięki Budimeksowi mogliśmy spełnić nasze marzenia, udowodnić, że istnieje alternatywa dla tradycyjnej szkoły. Pokazać, że rola nauczyciela musi być na nowo zdefiniowana. Jak wskazują badania rynku pracy, to czego nam brakuje to nie wiedza, a umiejętności miękkie: współpraca, otwartość na zmiany, umiejętność słuchania drugiej strony, asertywność. Tego przede wszystkim chcemy uczyć nasze dzieci – powiedziała podczas gali Agnieszka Kudraszow, prezes fundacji oraz pomysłodawczyni i założycielka leśnej szkoły.

Projekt wybrany w jubileuszowym konkursie

W 2018 roku Budimex SA obchodził 50-lecie swojej działalności w branży. Z tej okazji firma zorganizowała konkurs na inicjatywę społeczną, która w znaczący sposób mogłaby wpłynąć na poprawę jakości życia lokalnej społeczności. Budimex zobowiązał się do wyłonienia zwycięskiego projektu i zrealizowania go. Do firmy trafiło wówczas blisko 250 zgłoszeń m.in. od fundacji, stowarzyszeń czy organizacji społecznych. Jury konkursu „Zmieniaj świat. Budimex 50 lat” spośród wszystkich zgłoszeń wybrało projekt stworzenia infrastruktury dla pierwszej w Polsce leśnej szkoły.

Budimex stawia na CSR

Społeczna odpowiedzialność biznesu to dla Budimeksu strategiczny element działalności. Poza okazjonalnymi konkursami z zakresu CSR-u, firma prowadzi równolegle dwa stałe projekty – „Strefę Rodzica” i „Domofon ICE”. W ramach pierwszego z nich Budimex tworzy w szpitalnych oddziałach dziecięcych komfortowe miejsca do wspólnego spędzania czasu dla najmłodszych pacjentów i ich rodziców. Do tej pory powstało już 29 takich przestrzeni. Domofon ICE to z kolei program podnoszący bezpieczeństwo dzieci na drogach. – Realizujemy go od 10 lat i w tym czasie wyposażyliśmy w akcesoria służące bezpieczeństwu osobistemu i komunikacyjnemu 33 tys. dzieci z 334 szkół. W ramach obu programów prowadzonych przez Budimex tylko w ostatnim roku z pomocy skorzystało ponad 125 tys. dzieci w szpitalach i placówkach edukacyjnych – mówi Dariusz Blocher, prezes Budimex SA.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony