Partnerzy serwisu:

Budimex: „Dom z Serca” już stoi

Roman Czubiński 21.11.2020

arrow
arrow
Budimex: „Dom z Serca” już stoi
fot. Roman Czubiński
Budimex: „Dom z Serca” już stoi
Budimex: „Dom z Serca” już stoi
Budimex: „Dom z Serca” już stoi
Budimex: „Dom z Serca” już stoi
Budimex: „Dom z Serca” już stoi
Budimex: „Dom z Serca” już stoi
Budimex: „Dom z Serca” już stoi
Sprawa wielodzietnej rodziny z Wierzbicy pod Radomskiem znalazła szczęśliwy finał. Budimex połączył siły z innymi firmami w akcji #DomZSerca, by wybudować, wyposażyć i przekazać jej dom jednorodzinny. Dzięki wykonawcy odcinka A1 Kamieńsk – Radomsko rodzina nie zostanie rozdzielona, a jakość jej życia radykalnie się poprawi.
O sprawie Pani Magdy pisaliśmy już na naszych łamach. Z powodu złych warunków lokalowych (w dwóch pokojach z kuchnią i łazienką żyło łącznie 16 członków rodziny) kobiecie groziło odebranie dzieci. – Rozłąka z nimi byłaby dla mnie nie do przeżycia. Wiadomość o tym, że firma Budimex wybuduje dla nas nowy dom, spadła mi z nieba. Nie mogłam uwierzyć we własne szczęście – wspomina. Do nowego domu rodzina wprowadzi się prawdopodobnie na Wielkanoc.

– Budowa domu dla rodziny Pani Magdy to dla nas element społecznej odpowiedzialności biznesu – deklaruje Michał Wrzosek z zespołu prasowego Budimex SA. Jak dodaje, pomoc członkom lokalnych społeczności to nasza stała praktyka przy realizowaniu dużych inwestycji. O całej sytuacji firma dowiedziała się na początku bieżącego roku. – Ponieważ jesteśmy wykonawcami dwóch odcinków autostrady A1, w tym pobliskiego fragmentu Radomsko – Kamieńsk, postanowiliśmy zaangażować się w pomoc. Szybko okazało się, że jedynym sposobem na to, by rodzina wciąż mieszkała razem, jest wybudowanie nowego domu. Pozyskaliśmy do tego przedsięwzięcia partnerów: wykończenie i wyposażenie domu współfinansują firmy OBI, AkzoNobel, BlackRedWhite, Candellux Lighting, Dyckerhoff Polska, .mdd, RedNet Property oraz RTV EURO AGD – informuje Wrzosek.

Choć montaż domu rozpoczął się zaledwie 5 dni temu, budowa osiągnęła już stan surowy zamknięty. – Teraz do końca grudnia będą się odbywały prace instalacyjne, a na początku przyszłego roku – wykończeniowe. W marcu będziemy już wyposażać wnętrze – zapowiada kierownik budowy domu Marcin Kozak. Dom powstał w technologii szkieletowej drewnianej. Na żelbetowej płycie fundamentowej ustawiono i skręcono ze sobą prefabrykowane ściany. Takie rozwiązanie pozwoliło mocno przyspieszyć budowę.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony