Partner serwisu

Budimex ma plany na rozwój Mostostalu Kraków

ep. 24.01.2022

Budimex ma plany na rozwój Mostostalu Kraków
fot. Mostostal Kraków
Zarząd należącej do Budimeksu spółki Mostostal Kraków powiększył się o trzy nowe osoby. Decyzja o powiększeniu zarządu wiąże się z planami na zwiększenie udziału w rynku.
Trzema nowymi członkami zarządu Mostostalu Kraków zostali: Kacper Jaskot, Paweł Śmigla oraz Tomasz Guzik. Dołączyli oni do pełniącego do kierownictwa reprezentowanego do tej pory przez prezesa Jacka Lecha i członka zarządu Jakuba Tomaszewskiego. Zmiana obowiązuje od 20 stycznia 2022 roku.

Kacper Jaskot jest absolwentem Politechniki Krakowskiej na kierunku budownictwo lądowe. Z Mostostalem Kraków związany jest od 2006 roku, gdzie przeszedł cała ścieżkę rozwoju od inżyniera budowy do dyrektora Pionu Realizacji. W zarządzie będzie kontynuował zarządzanie Pionem Realizacji w zakresie dostawy i montażu konstrukcji stalowych, a także obszarem produkcyjnym Wytwórni Konstrukcji Stalowych.

Paweł Śmigla ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W Grupie Budimex zaczynał pracę na stanowisku radcy prawnego, następnie został kierownikiem Biura Prawnego w Mostostalu Kraków. Ostatnio odpowiadał za obszar handlowy, pełnił także rolę prokurenta spółki. Jako członek zarządu będzie nadal odpowiadał za pion handlowy wraz z działem prawnym.

Tomasz Guzik jest absolwentem Politechniki Krakowskiej na Wydziale Inżynierii Lądowej, kierunek budownictwo. W Grupie Budimex pracuje od listopada 2004 roku. Od stycznia 2021 roku w Mostostalu Kraków pełni funkcję dyrektora Zespołu Kontraktów. Jako Członek Zarządu będzie odpowiedzialny za Pion Realizacji Przemysłowych.

Zmiany wiążą się z planami rozwojowymi Mostostalu Kraków. Jak podano w komunikacie, Strategia na lata 2022-2024 jest związana z dotychczasową działalnością, jak również zakłada dywersyfikację biznesu. W planach jest zwiększenie skali działania na rynku krajowym oraz na rynkach zagranicznych, przy jednoczesnym zwiększeniu potencjału wytwórczego. Do obecnego portfela usług: robót budowlano-montażowych, prefabrykacji oraz dostawy konstrukcji stalowych dla najważniejszych sektorów budownictwa przemysłowego, energetycznego, cementowo-wapienniczego, hutniczego, chemicznego, mostowego oraz przesyłów gazowych planuje rozszerzenie usług na rzecz klientów przemysłowych, a także włączenie się w procesy transformacji energetycznej – podał Budimex, właściciel spółki.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony