Partner serwisu

Budimex ma budować obwodnicę Szczecinka

inf. pras. 26.05.2021

Budimex ma budować obwodnicę Szczecinka
fot. GDDKiA
Zachodniopomorska GDDKiA wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na realizację obwodnicy Szczecinka. Wskazano na Budimex.
Obwodnica ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 20. Jej budowa – zgodnie z rozstrzygnięciem – ma kosztować ok. 106,6 mln zł. Teraz pozostali oferenci maja jeszcze 10 dni na odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej. Jeśli ich nie będzie, podpisana zostanie umowa z wykonawcą.

Na opracowanie projektu budowlanego i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) wykonawca będzie miał 17 miesięcy od momentu podpisania umowy. Realizacja robót budowlanych ma potrwać 19 miesięcy. Z czasu realizacji robót budowlanych będą wyłączane okresy zimowe od 15 grudnia do 15 marca. Zgodnie z powyższymi terminami inwestycja zostanie udostępniona kierowcom w 2025 roku.

Całkowite wyprowadzenie ruchu tranzytowego


Od jesieni 2019 roku funkcjonuje obwodnica Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11. Nadal jednak DK-20 prowadzi przez centrum miasta. Dlatego konieczna jest budowa obwodnicy również w ciągu tej drogi.

Nowa trasa od południa ominie Szczecinek i połączy obwodnicę w ciągu DK-20 z trasą S11 w rejonie miejscowości Miękowo, gdzie powstanie nowy węzeł drogowy. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego). W ramach inwestycji powstaną też dwa ronda oraz wiadukt nad linią kolejową. Obwodnica będzie miała długość 4,3 km.

Program budowy 100 obwodnic


Decyzja środowiskowa dla tej inwestycji została uzyskana w roku 2012. Była to decyzja wspólna z obwodnicą w ciągu S11. Wówczas jednak do realizacji skierowano wyłącznie odcinek w ciągu drogi ekspresowej. Dalsze prace przygotowawcze dla odcinka w ciągu DK20 ruszyły w roku 2019, natomiast w roku 2020 inwestycja ta znalazła się wśród dziewięciu projektów przewidzianych do realizacji w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na Pomorzu Zachodnim. Otworzyło to możliwość realizacji obwodnicy.PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony