Partnerzy serwisu:

Budimex ma budować obwodnicę ze sporą estakadą

ep. 16.04.2021

Budimex ma budować obwodnicę ze sporą estakadą
fot. GDDKiA
Około 135 mln zł jest warta oferta na budowę obwodnicy Sztabina złożona przez Budimex. To ta propozycja została uznana za najkorzystniejszą. Obwodnica ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 8.
Oferta Budimeksu była najtańsza spośród czterech złożonych ofert.

Za kwotę 135 mln zł do wykonania jest droga o długości 4,2 km. Na krótkim odcinku zaplanowano jednak duży obiekt inżynierski – to estakada nad doliną Biebrzy i Biebrzańskim Parkiem Narodowym. Obiekt ma mieć 11 przęseł i 700 metrów długości.


Powstaną trzy skrzyżowania, w tym dwa ronda, wiadukt w ciągu drogi powiatowej oraz ciąg pieszo-rowerowy na wysokości ul. Polnej. Zaplanowano także budowę górnego przejścia dla zwierząt oraz przejścia dla zwierząt mniejszych.

Teraz pozostali wykonawcy mają jeszcze czas na złożenie odwołań od rozstrzygnięcia. Jeśli ich nie będzie, inwestor podpisze umowę z wykonawcą, co jest planowane na III kwartał. Sama budowa trwałaby do drugiej połowy 2025 roku.

Obwodnica, która wyprowadzi ruch tranzytowy ze Sztabina powstanie na trasie między Białymstokiem a granicą z Litwą. Częścią tej trasy będzie także obwodnica Suchowoli. Na jej realizację najkorzystniejszą ofertę także złożył Budimex.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony