Partner serwisu

Budimex ma kontrakt drogowy na Słowacji. Umowa zawarta

Elżbieta Pałys 29.11.2022

arrow
arrow
Budimex ma kontrakt drogowy na Słowacji. Umowa zawarta
fot. mat. pras.
Budimex ma kontrakt drogowy na Słowacji. Umowa zawarta
Budimex ma kontrakt drogowy na Słowacji. Umowa zawarta
Największa polska firma budowlana wybuduje autostradę na Słowacji. Budimex podpisał już umowę ze słowacką Państwową Służbą Autostradową. To pierwszy duży kontrakt drogowy w tym kraju pozyskany przez polskiego wykonawcę.
Pozyskany kontrakt, o którym poinformowano w oficjalnym komunikacie, dotyczy budowy autostrady D1 Bratislava – Triblavina. Budimex zrealizuje zadanie za 110,850 mln euro netto. Wiadomo, że inwestycja będzie realizowana na podstawie tzw. żółtego FIDIC-a, w trybie zaprojektuj i wybuduj. Czas na realizację to 36 miesięcy. Odcinek do wybudowania liczy 16,8 km.

O tym, że oferta Budimeksu jest najkorzystniejsza w przetargu ogłoszonym przez słowackiego zarządcę dróg pisaliśmy jeszcze latem. Teraz doszło do podpisania umowy. To pierwszy kontrakt zawarty od 2021 roku, kiedy to wykonawca rozpoczął starania o zlecenia na rynku budowlanym za naszą południową granicą.

Jak informowano, w ramach planowanej inwestycji zostanie rozbudowana autostrada D1 – chodzi m.in. o wymianę konstrukcji drogowej na odcinku od Vajnor do węzła Triblavina oraz zapewnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy autostradami D1 i D4. Wykonane zostanie połączenie z już wybudowanymi fragmentami odgałęzień węzła Ivanka Sever D4.

Do wybudowania jest m.in. 19 obiektów inżynieryjnych, w tym dwa najdłuższe liczące po 138 metrów zlokalizowane na węźle przecinającym autostradę. Zadnie będzie realizowane pod ruchem.

Budimex chce rozszerzyć swoją działalność budowlaną o rynki zagraniczne, w tym niemiecki, czeski i słowacki. Jak pisaliśmy niedawno, do tej pory złożył już blisko 50 ofert i pozyskał niewielkie kontrakty w Niemczech.

Wykonawca złożył też najtańszą ofertę na inwestycje kolejową w Czechach, jednak w tym przypadku nie doszło ostatecznie do podpisania umowy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony