Partnerzy serwisu:

Budimex ma kontrakt na obwodnicę Smolajn

Redakcja 17.12.2020

Budimex ma kontrakt na obwodnicę Smolajn
fot. GDDKiA
Umowa na budowę obwodnicy Smolajn podpisana. Trasę w ciągu drogi krajowej nr 51 zrealizuje Budimex. Wykonawca otrzyma za prace blisko 26 mln zł.
– Podpisujemy kolejną umowę na realizację zadania z Programu budowy 100 obwodnic. Następne podpiszemy już wkrótce deklaruje Tomasz Żuchowski, szef GDDKiA. – Rezultaty inwestycji, na realizację której podpisujemy dziś umowę, zobaczymy już za niecałe dwa lata – dodał.

Budowa obwodnicy Smolajn w ciągu drogi krajowej nr 51 jest realizowana w systemie tradycyjnym. Oznacza to, że wykonawca w oparciu o przygotowaną wcześniej dokumentację będzie mógł przystąpić do prac budowlanych. Jak informowaliśmy, w tym tygodniu, wojewoda warmińsko-mazurski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla tego zadania.

Prace budowlane mają ruszyć najpóźniej wiosną. Na wszystkie prace Budimex ma 16 miesięcy bez okresów zimowych. Finał spodziewany jest w roku 2022.

Inwestycja, o łącznej długości 1,76 km, będzie polegać na rozbudowie drogi w istniejącym i częściowo w nowym śladzie. W ramach zadania zostaną wybudowane dodatkowe jezdnie do obsługi terenów przyległych, ciąg pieszo-rowerowy, chodniki, dwie pary zatok autobusowych, przejścia dla pieszych z azylami oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Droga krajowa nr 51 w tym rejonie stanowi północny wylot z Olsztyna w kierunku granicy państwa. Dzięki budowie obwodnicy nastąpi poprawa parametrów drogi krajowej, co pozwoli na zachowanie stałej prędkości na całym odcinku objętym tą inwestycją. Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony