Partnerzy serwisu:

Budimex ma kontrakt w Porcie Gdańsk

ep. 08.06.2018

Budimex ma kontrakt w Porcie Gdańsk
fot. Port Gdańsk
Największa spółka budowlana w Polsce rozbuduje Nabrzeże Dworzec Drzewny w Porcie Gdańsk. Dziś zawarta została umowa w tej sprawie. Kontrakt jest wart 153,6 mln zł netto.
Zgodnie z umową, wykonawca w ciągu 30 dni powinien rozpocząć roboty. Będą one trwały nie dłużej niż 96 tygodni. Potem Budimex obejmie wykonane prace gwarancją przez okres 60 miesięcy.

Dworzec Drzewny to obecnie nie używane nabrzeże w gdańskim porcie. Władze portu chcą wyposażyć go w nowe możliwości. Żeby to było możliwe potrzebna jest kompleksowa modernizacja.

Jak informował wcześniej Łukasz Grienke, prezes portu, Dworzec Drzewny ma być nabrzeżem uniwersalnym.

Zmienić ma się niwersalne. Obecnie ma konstrukcję skarpową, co należy zmienić. Musimy także m.in. przesunąć linię odbojową – mówi Łukasz Greinke, Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.

Prace na nabrzeżu obejmą ok. 1220 metrów. Wykonawca przeprowadzi m.in. roboty rozbiórkowe, ziemne, czerpalne i umacniające dno, prace sanitarne oraz drogowo-kolejowe.

w wyniku inwestycji powstać ma nowa ścianka szczelna, a także nowe linie odbojowe i cumownicze. Rozbudowa umożliwi obsługę największych jednostek, o zanurzeniu do 10,6 m.

Budimex wygrał przetarg, w którym uczestniczyło w sumie 5 podmiotów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony