Partner serwisu

Budimex ma porozumienie dotyczące budowy elektrowni jądrowej

inf. pras. 24.06.2022

Budimex ma porozumienie dotyczące budowy elektrowni jądrowej
fot. mat. pras.
Największy polski wykonawca budowlany zawarł porozumienie o możliwości współpracy z Bouygues Travaux Publics przy budowie elektrowni jądrowej w Polsce.
Bouygues Travaux Publics jest firmą która od wielu lat współpracuje z EDF przy budowie elektrowni jądrowych na całym świecie i w przypadku realizacji pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce przez EDF będzie odpowiedzialna za realizację zakresu budowlanego.

Budimex jako największa firma budowlana w Polsce będzie stanowić uzupełnienie dla Bouygues Travaux Publics przy realizacji zakresu budowalnego. Duży park maszyn, ugruntowana pozycja na rynku polskim oraz kompetencje i doświadczenie w zakresie realizacji największych projektów przy zachowaniu najwyższych standardów jakościowych i BHP jest niewątpliwie powodem wyboru Budimex przez Bouygues Travaux Publics jako potencjalnego partnera.

Francuska oferta budowy Europejskich Reaktorów Ciśnieniowych (EPR) dla polskiego programu jądrowego ma zdecydowane poparcie rządu Francji. – Chcemy, aby Polska była częścią strategii EDF i europejskiego łańcucha dostaw – powiedział Vakis Ramany, wiceprezes EDF podczas konferencji.

Potencjalny projekt elektrowni atomowej będzie realizowany przez Dywizję Budownictwa Energetycznego i Przemysłowego Budimex SA, która zrealizowała kilkadziesiąt inwestycji energetycznych w Polsce i na Litwie. Największą z nich była budowa nowego bloku energetycznego Elektrowni Turów o mocy elektrycznej 496 MW dla Grupy PGE, zakończona w 2021 roku. Ta sama Dywizja ma na swoim koncie także realizacje wybranych odcinków gazociągu Baltic Pipe dla Gaz System.

Przypomnijmy, w kwietniu Budimex podpisał memorandum o potencjalnej współpracy przy budowie elektrowni jądrowej w Polsce z amerykańskim Bechtel Corporation.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony