Partnerzy serwisu:

Budimex może ruszać z robotami. Jest ZRID na S19 Kamień – Sokołów Małopolski

Elżbieta Pałys 10.07.2020

Budimex może ruszać z robotami. Jest ZRID na S19 Kamień – Sokołów Małopolski
fot. Google Maps
Wojewoda Podkarpacki wydała decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla odcinka S19 Kamień – Sokołów Małopolski Północ. To odcinek liczący 8,2 km. Oznacza to, że na etapie budowy jest już nieprzerwany odcinek S19 od granicy z woj. lubelskim do Sokołowa Małopolskiego o długości prawie 54 km.
Decyzja wojewody ma rygor natychmiastowej wykonalności. Po przekazaniu placu budowy będą mogły ruszyć prace budowlane.

Wykonawcą tego odcinka jest Budimex. Kontrakt na to zadanie został zwarty pod koniec grudnia 2018 roku, a w październiku 2019 – zgodnie z terminem – zakończyły się prace projektowe i złożony został wniosek o wydanie ZRID.

Wykonawca ma do wybudowania dwujezdniową drogę ekspresową o długości 8,2 km oraz węzły drogowe: Kamień i Sokołów Małopolski Północ. Zaplanowano także budowę miejsc obsługi podróżnych kat. I: Górno Wschód i Górno Zachód. Częścią kontraktu ma być także budowa obwodu utrzymania drogowego przy węźle Sokołów Małopolski Północ.Na odcinku powstanie także 10 obiektów inżynierskich, w tym 6 wiaduktów nad drogą ekspresową, 1 przejście górne dla średnich zwierząt oraz 1 przejście dolne dla zwierząt średnich. Ponadto powstaną 2 przepusty do celów ekologicznych.

Trasa ma być gotowa w 2022 roku.

Po wydaniu decyzji na odcinek przyszłej trasy Via Carpatia pomiędzy węzłami Kamień i Sokołów Małopolski w budowie są 54 km tej trasy na Podkarpaciu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony