Partner serwisu

Budimex może ruszać z robotami na obwodnicy Trójmiasta

ep. 03.10.2022

Budimex może ruszać z robotami na obwodnicy Trójmiasta
fot. Google Maps
Wojewoda pomorski wydal decyzję zezwalającą na realizację inwestycji drogowej dla pierwszego z dwóch odcinków Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Mowa o fragmencie Chwaszczyno – Żukowo. Za jego realizację odpowiada Budimex.
Ten odcinek ma ponad 16 km długości i ma być gotowy w 2025 roku. Powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa z dwoma pasami ruchu. Wybudowanych zostanie dwanaście wiaduktów, trzy mosty i cztery estakady. Zaplanowano również kładkę dla pieszych oraz sześć przejść dla zwierząt.

Powstanie też węzeł Miszewo oraz obwód utrzymania drogi. Dokończony ma zostać także węzeł Chwaszczyno, na połączeniu z budowaną obecnie Trasą Kaszubską.

Kontrakt na ten fragment został zawarty w kwietniu 2021 roku i ma wartość 715 mln zł. Po przekazaniu placu budowy przez inwestora, wykonawca będzie mógł rozpocząć roboty budowalne.

Ten odcinek na węźle Chwaszczyno połączy się z Trasą Kaszubską Gdynia - Bożepole Wielkie, która wkrótce zostanie oddana do ruchu.

Obwodnica Trójmiasta jest podzielona na dwa odcinki realizacyjne. Drugi z odcinków od Żukowa do węzeł Gdańsk Południe (tu OMT połączy się z drogą S7) buduje konsorcjum Mirbudu i Kobylarni.

W sumie OMT ma mieć 32 km długości. Będzie stanowiła zewnętrzną obwodnicę w stosunku do istniejącej już Obwodnicy Trójmiasta.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony