Partnerzy serwisu:

Budimex najbliżej kontraktu na dokończenie węzła Szczecin Kijewo

Redakcja 07.01.2021

Budimex najbliżej kontraktu na dokończenie węzła Szczecin Kijewo
fot. GDDKiA
Blisko 60 mln zł jest warta najkorzystniejsza oferta na dokończenie robót budowlanych na węźle Szczecin Kijewo. Złożył ją Budimex.
To jedna z czterech ofert jakie wpłynęły w tym przetargu.

Zamówienie dotyczy wykonania nowego wiaduktu nad jezdnią DK-10 w stronę Stargardu, przebudowę jezdni autostrady A6 oraz pozostałych do wykonania łącznic i jezdni zbiorczo-rozprowadzających w ciągu autostrady A6.

Prace, zgodnie z deklaracją wykonawcy, mają być wykonane w ciągu 13 miesięcy wyłączeniem okresów zimowych.

Teraz pozostali wykonawcy mają jeszcze czas na złożenie odwołań, jeśli takie nie wpłyną, umowa z Budimeksem zostanie podpisana. Może to nastąpić a początku II kwartału. Wcześniej kontrolę uprzednia przeprowadzi jeszcze Prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

To inwestycja, którą trzeba dokończyć po tym, jak umowa z pierwszym wykonawcą – Energopolem Szczecin – rozwiązana.

Poprzedni wykonawca zrealizował ok. 20 proc. prac, reszta została podzielona na trzy etapy, z czego zasadnicze roboty na dwóch pierwszych zostały zrealizowane.

Dokończono wówczas wiadukt nad autostradą A6 dla jezdni DK-10 w stronę Szczecina oraz przebudowano jezdnię DK-10 w stronę Szczecina wraz z łącznicami Stargard – Świnoujście i Świnoujście – Szczecin. W grudniu 2020 roku ruch został przeniesiony na nowy wiadukt i jezdnię DK-10 w stronę Szczecina.

Węzeł Szczecin Kijewo stanowi połączenie autostrady A6 z DK-10. Jest to również główny węzeł łączący Szczecin z siecią autostrad i dróg ekspresowych. Węzeł został wybudowany w latach 30. ubiegłego wieku, a następnie rozbudowany w latach 70-80. 

Jak przypomina GDDKiA, po przebudowie węzeł będzie miał nowe, szersze wiadukty, pod którymi będzie miejsce nie tylko na dwie jezdnie autostrady, dzięki którym poprawi się płynność przejazdu przez węzeł, ale także na nowe jezdnie zbiorczo-rozprowadzające. W rejonie węzła starą, betonową nawierzchnię autostrady zastąpi nowa nawierzchnia bitumiczna.

Nowe łącznice będą miały łagodniejsze łuki oraz pasy włączeń i wyłączeń, których dotychczas brakowało. W efekcie powstanie większy węzeł drogowy, który zapewni zarówno znaczącą poprawę płynności, jak i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zakończenie prac na węźle Szczecin Kijewo planowane jest w roku 2022.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony