Partnerzy serwisu:

Budimex najbliżej wygrania przetargu w Świnoujściu

ep. 10.07.2019

Budimex najbliżej wygrania przetargu w Świnoujściu
fot. Port Szczecin - Świnoujście
Oferta złożona przez Budimex została najwyżej oceniona w przetargu na przystosowanie infrastruktury terminalu promowego w Świnoujściu do obsługi transportu intermodalnego.
Najwyżej punktowana oferta jest warta 227,820 mln zł brutto. Wskazanie oferty z najwyższą punktacją nie jest jeszcze wyborem oferty najkorzystniejszej, ocena ofert nie została jeszcze zakończona.

W przetargu, o którym mowa wpłynęło 5 ofert. Propozycja Budimeksu zawierała najniższa cenę i była jedną z dwóch, które zmieściły się w budżecie zmawiającego. Zarząd Morskich Portów Szczecin – Świnoujście przeznaczył na realizację zamówienia 269,309 mln zł. Druga oferta mieszcząca się w tym limicie została złożona przez konsorcjum: Korporacja Budowlana Doraco z Gdańska oraz Firma Budowlano-Drogowa MTM z Gdyni. Jest ona warta 246,936 mln zł.

Inwestycja ma na celu wybudowanie infrastruktury portowej do obsługi dużych promów o długości do 265 metrów w terminalu promowym w Świnoujściu oraz świadczenie nowego rodzaju usług przeładunkowych przy udziale transportu kolejowego na poziomie 30 tys. jednostek intermodalnych.

W ramach inwestycji wykonawca będzie zobowiązany m.in. do wykonania robot budowlanych związanych z modernizacją stanowiska nr 5 w celu uzyskania głębokości technicznej 12 m i dopuszczalnej 13 m, przedłużeniem stanowiska nr 5 o stanowisko nr 6 tak, aby została utworzona jedna linia cumownicza, a także do wykonania robót czerpalnych i umocnienie dna.

Trzeba także przebudować rampę stanowiska nr 5 w celu umożliwienia obsługi promów o szerokości do 35 m, przebudową istniejącą i wykonać nową infrastrukturę techniczną na nabrzeżu i zapleczu, wykonać oświetlenie nawigacyjne.

Do zlikwidowania są tory kolejowe nr 81, nr 82 i nr 83. Wybudować trzeba natomiast dwa tory przeładunkowe, zabudować nawierzchnię torów kolejowych na zapleczu stanowisk nr 4 i 5 wraz z odwodnieniem oraz wykonać roboty związane z modernizacją torów.
Inwestycja ma się zakończyć w roku 2021.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Intermodal
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony