Partnerzy serwisu:

Budimex najkorzystniejszy na obwodnicę Przecławia i Warzymic

ep. 22.01.2021

Budimex najkorzystniejszy na obwodnicę Przecławia i Warzymic
fot. Google Maps
Przetarg na dokończenie obwodnicy Przecławia i Warzymic w ciągu DK-13 został rozstrzygnięty. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na pierwszy etap tej obwodnicy złożył Budimex. GDDKiA wybrała ofertę z ceną 89,5 mln zł.
Teraz pozostali wykonawcy będą mieli 10 dni na ewentualne odwołania. Jeśli ich nie będzie, kontrolę uprzednią przeprowadzi prezes Urzędu Zamówień Publicznych, a potem zostanie podpisana umowa. Inwestycja ma być zakończona w 2023 roku.

Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie brakujących projektów wykonawczych, co ma być zrealizowane w ciągu 5 miesięcy i wykonanie robót budowlanych – te potrwają 15 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych.

Obwodnicę Przecławia i Warzymic pierwotnie miała zaprojektować i wybudować firma Energopol Szczecin. Wykonawca opracował dokumentację i uzyskał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, nie rozpoczął jednak prac budowlanych. W grudniu ub. roku GDDKiA odstąpiła od umowy z wykonawcą.

W międzyczasie zdecydowano o budowie obwodnicy Kołbaskowa w ciągu DK-13. To spowodowało konieczność dokonania zmian w pierwotnym projekcie w obszarze węzła Szczecin Zachód. GDDKiA zdecydowała więc o podziale inwestycji na dwa odcinki.

Pierwszy – na który przetarg właśnie rozstrzygnięto – dotyczy fragmentu od ronda Hakena do przecięcia z obecną DK-13 w rejonie skrzyżowania do miejscowości Siadło Górne. Długość odcinka to 4,2 km.

Na drodze powiatowej między Przecławiem a Ustowem powstanie węzeł drogowy Przecław. Droga na południe od miejscowości Przecław włączy się w obecny przebieg DK-13.

Ten fragment obwodnicy wyprowadzi ruch tranzytowy z miejscowości Przecław i Warzymice, dzięki poprawi się komunikacja na dotychczasowym przebiegu DK-13.

Odcinek drugi, od Siadła Górnego do węzła Szczecin Zachód o długości 2,3 km jest na etapie aktualizacji dokumentacji projektowej. Umowa na ten zakres została zawarta w grudniu 2020 r. Wykonawcą jest Pracownia Projektowa Dróg i Mostów DIM oraz spółka Optem.

Obwodnica Przecławia i Warzymic będzie dwujezdniową drogą klasy GP i będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony