Partner serwisu

Budimex najtańszy na obwodnicę Oświęcimia

ep. 30.03.2020

Budimex najtańszy na obwodnicę Oświęcimia
fot. Google Maps
Ponad 467 mln zł jest warta oferta Budimeksu złożona w przetargu na projekt i budowę obwodnicy Oświęcimia. To najtańsza propozycja spośród 10 złożonych. Większość zmieściła się w budżecie zamawiającego.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie ma na realizację tego zadania 650,7 mln zł. W tej kwocie zmieściły się kolejno: Budimex (467,7 mln zł), PTU Intercor (532,5 mln zł), Porr (553 mln zł), Metrostav (572,9 mln zł) Mota Engil wraz z Himmel i Papesch (579,5 mln zł), Warbud (581,9 mln zł), Mirbud i Kobylarnia (588,2 mln zł) i Aldesa (622,4 mln zł).

Powyżej budżetu zamawiającego uplasowały się oferty złożone przez firmy: Polaqua (664 mln zł) i Mostostal Warszawa (665,5 mln zł).

Obwodnica Oświęcimia powstanie w ciągu drogi krajowej nr 44. Będzie uzupełnieniem dla trzech odcinków drogi S1 Kosztowy – Bielsko-Biała.

W ramach tego zadania do wykonania jest dwujezdniowa droga krajowa klasy GP, która powstanie w nowym śladzie i połączy się z istniejącą DK-44.

To będzie dość szczególna inwestycja ze względu na swoje położenie w bliskim sąsiedztwie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau. Wymagało to opracowania specjalnego raportu z oceny oddziaływania tej inwestycji na miejsce pamięci. Przeprowadzono specjalne analizy uwarunkowań lokalizacji i rozwiązań, sformułowano także zalecenia dla kolejnych etapów przygotowania i realizacji inwestycji.

Raport ten będzie analizowany przez ekspertów UNESCO.

Obwodnica Oświęcimia będzie czwartym zadaniem w ramach budowy drogi ekspresowej S1 zadania polegającego na budowie drogi ekspresowej S1 Kosztowy – Bielsko-Biała. Pozostałe to: węzeł Kosztowy II (z węzłem) - węzeł Oświęcim (bez węzła), Oświęcim (z węzłem) – Dankowice, Dankowice – węzeł Suchy Potok (z węzłem). Dla pozostałych trzech odcinków otwarto już oferty, a w przypadku jednego (Oświęcim – Dankowice) przetarg rozstrzygnięto wskazując jako najkorzystniejsza ofertę konsorcjum Porr i Moty-Engil.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obwodnice
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony