Partnerzy serwisu:

Budimex: Oddamy A1 przed terminem

Roman Czubiński 22.11.2020

Budimex: Oddamy A1 przed terminem
Zdjęcie ilustracyjnefot. GDDKiA
Budowa odcinków A i C na autostradzie A1 jest bardzo zaawansowana. Prawdopodobnie przynajmniej jeden z nich zostanie oddany do użytku wcześniej, niż planowano – zapowiada Budimex. W marcu natomiast ma nastąpić oddanie do użytku węzła Piotrków Trybunalski Południe w nowym kształcie.
Konsorcjum Budimex – Strabag realizuje dwa odcinki autostrady: "A" Tuszyn - Bełchatów oraz „C” Kamieńsk – Radomsko. Łącznie stanowią one prawie 40% długości budowanego 77-kilometrowego odcinka A1. Oba są gotowe w 60%. – Jedna z jezdni jest już gotowa. Trwają na niej prace wykończeniowe – informuje Michał Wrzosek z zespołu prasowego Budimex SA. Równocześnie odbywa się budowa drugiej nitki.

Kontraktowy termin zakończenia prac przypada jesienią przyszłego roku. – Jesteśmy jednak na dobrej drodze, by oddać inwestycję o kilka miesięcy wcześniej – ujawnia Wrzosek. Na razie nie da się ustalić, ile dokładnie będzie wynosiło przyspieszenie. – Chcemy jednak, by było jak największe – deklaruje przedstawiciel Budimeksu.

Jak dodaje, w marcu wykonawca odda do użytku łącznik między autostradą A1 i drogą szybkiego ruchu S8 wraz z całym węzłem Piotrków Trybunalski Południe. Zostanie wtedy zlikwidowane istniejące od grudnia 2019 r. „największe rondo w Polsce” – okrążająca plac budowy tymczasowa droga, która pozwalała korzystać w trakcie inwestycji z wszystkich relacji skrętnych.
PARTNERZY DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polskie drogi w budowie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony