Partner serwisu

Budimex otworzył kolejną „Strefę Rodzica”. Powstała w Bydgoszczy

inf. pras. 24.11.2022

arrow
arrow
Budimex otworzył kolejną „Strefę Rodzica”. Powstała w Bydgoszczy
fot. Budimex
Budimex otworzył kolejną „Strefę Rodzica”. Powstała w Bydgoszczy
Budimex otworzył kolejną „Strefę Rodzica”. Powstała w Bydgoszczy
Budimex otworzył kolejną „Strefę Rodzica”. Powstała w Bydgoszczy
Budimex otworzył kolejną „Strefę Rodzica”. Powstała w Bydgoszczy
W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy powstała przestrzeń dla najmłodszych pacjentów. Budimex wyremontował plac zabaw, który umili małym pacjentom czas powrotu do zdrowia i przyspieszy proces rekonwalescencji. To już 41 „strefa” zorganizowana w ramach akcji społecznej generalnego wykonawcy.
„Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” to ogólnopolski program społeczny zainicjowany i w całości finansowany przez firmę Budimex. W ramach akcji na dziecięcych oddziałach polskich szpitali tworzone są przestrzenie dla maluchów i ich rodziców, które pozwalają odkrywać świat poprzez zabawę i przebywanie wspólnie z najbliższymi. Dzięki miejscom takim jak Strefy Rodzica mali pacjenci mogą na chwilę oderwać się od myśli o chorobie i w ciekawy sposób spędzać czas. Program wspiera także rodziców, którzy towarzyszą swoim pociechom w tym trudnym dla nich czasie.

Otwarcie 41. Strefy Rodzica w Bydgoszczy odbyło się 23 listopada br. w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy plac zabaw zyskał nowoczesny, przyjazny dzieciom wygląd!

Zabawki, które były tam wcześniej zostały zdemontowane i poddane renowacji oraz zamontowano także dodatkowe atrakcje. Wykonano nową nawierzchnię wylewaną dzięki Dyrektorowi Oddziału Północnego Rejonu 1 Budimex – Radosławowi Slesarowi, który pozyskał wsparcie firmy Tamex Obiekty Sportowe. Firma ta wykonała nawierzchnię pro bono. Dodatkowo, poprawiono estetykę ścieżek wokół placu zabaw, a także dokonano przycinki sanitarnej drzew w parku. W realizacji tych zadań duży udział mieli wolontariusze Budimex.

- Idea i główny cel programu "Strefa Rodzica. Budimex dzieciom" to stworzenie chorym dzieciom i ich rodzicom bardziej komfortowych warunków do przebywania ze swoimi pociechami w szpitalu, a tym samym poprawa samopoczucia dzieci i ułatwienie im szybszego powrotu do zdrowia. Projekt ma szerszy wymiar edukacyjny – promuje korzyści emocjonalne i wsparcie procesu leczenia wynikające z uczestnictwa rodziców w opiece nad chorym dzieckiem. To już 41. Strefa Rodzica, program trwa już nieprzerwanie od 10 lat. Ze Stref Rodzica skorzystało już w całej Polsce ponad 1 mln dzieci i rodziców. W zależności od potrzeb i warunków szpitala remontowane i aranżowane są różne przestrzenie – w przypadku Bydgoszczy jest to plac zabaw. Strefa Rodzica – to ogromne zaangażowanie wolontariuszy, pracowników Budimeksu, którzy czynnie uczestniczą w remontowaniu pomieszczeń. Za ten trud bardzo dziękuję naszym inżynierom i majstrom w Bydgoszczy – mówi Martyna Wróbel, dyrektor Biura Komunikacji Budimex.

– Wracamy do szpitala po 8 latach. Budimex był generalnym wykonawcą Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Teraz mamy zrealizować mniejsze prace budowlane, ale społecznie, przy zaangażowaniu naszych ludzi, dostawców i pomocy załogi szpitala. Cieszymy się, że zrealizowaliśmy Strefę Rodzica w takiej formie, innej od pozostałych i że pacjenci szpitala będą mogli dzięki tej Strefie spędzić aktywnie czas także poza samym budynkiem szpitala – mówi Radosław Ślesar, dyrektor Rejonu Dywizji Budownictwa Ogólnego Budimex.

W ramach 41. Strefy Rodzica zostały zrealizowane następujące prace:
• Demontaż istniejących zabawek i ich renowacja (oczyszczenie, uzupełnienie braków, wymiana elementów eksploatacyjnych)
• Montaż zabawek wg nowej koncepcji wraz z montażem nowych zabawek.
• Usunięcie istniejącej nawierzchni z piasku
• Wykonanie podbudowy z destruktu betonowego wraz z wykonaniem obrzeży
• Wykonanie nawierzchni bezpiecznej wylewanej
• Poprawa estetyki ścieżek wokół placu zabaw
• Przycinka sanitarna drzew w parku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony