Partnerzy serwisu:

Budimex: Pół miliona złotych na 50-lecie firmy

inf. pras. 02.08.2018

Budimex: Pół miliona złotych na 50-lecie firmy
fot. Budimex
Od Warszawy, przez Wapno, Biecz, Myślenice po Lublin i Trójmiasto – 254 projekty nadesłano na konkurs „Zmieniaj świat. Budimex 50 lat”, w którym zwycięzca zgarnia 500 tys. zł. – Wiele tych projektów nas zaskoczyło. Wyobraźnia pomysłodawców jest nieograniczona, a zgłoszenia przygotowane są profesjonalnie. Jest z czego wybierać – przyznaje przedstawicielka jury Maria Mikołajczak.
Głównym założeniem jubileuszowego konkursu jest zmiana przestrzeni i życia wokół siebie. Zbudować, wyremontować, zmodernizować. Ale nie samemu, lecz z instytucjami działającymi na rzecz dobra społecznego. Co organizacje pozarządowe, fundacje, społecznicy, samorządowcy, którzy odpowiedzieli na pomysł Budimeksu, chcieliby zmienić wokół siebie?

Wśród ćwierć tysiąca zgłoszeń są np.: przystanki autobusowe z dachami, na których rosną zielone ogrody, pawilon z odzyskanych tworzyw sztucznych, otwarty warsztat majsterkowiczów, platforma nurkowa do rehabilitacji niepełnosprawnych, mobilna szkoła dla najmłodszych, żeglarskie przedszkole, szkoła w lesie, loty balonem między specjalnymi ośrodkami natury. Są także inne projekty, w które angażują się całe społeczności lokalne, władze danego terenu, jak modernizacje obiektów zabytkowych czy tworzenie nowych przestrzeni do uprawiania sportu.

– Wszystkim zależy, by zmienić przestrzeń wokół siebie. Osoby, które przysłały swoje pomysły wiedzą, że to będzie najlepiej służyło im samym i ich bliskim – mówi Rafał Sonik, przewodniczący jury, zwycięzca w rajdzie Dakar, właściciel Gemini Holding.

Po weryfikacji nadesłanych zgłoszeń jury wybrało do dalszego etapu 99 projektów, w tym, 33 z obszaru edukacji i wychowania, 18 z rozwoju lokalnego, 17 z pomocy społecznej, po 10 ze zdrowia oraz kultury i sztuki, po 5 ze sportu i ekologii, a także 1 projekt z obszaru nauki i techniki.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony