Partnerzy serwisu:

Budimex: Połowa zysku na dywidendę, połowa na kapitał zapasowy

ep. 11.04.2019

Budimex: Połowa zysku na dywidendę, połowa na kapitał zapasowy
fot. GDDKiA
Zarząd Budimeksu przedstawił rekomendacje dotyczące dywidendy za rok 2018. Uwzględniając trudną sytuację na rynku, proponuje, by na ten cel przeznaczyć połowę zysku netto wypracowanego w ubiegłym roku. Zysk za pierwszy kwartał będzie dużo niższy – głównie przez spadek w segmencie budowlanym.
Zarządu Budimeksu zarekomendował Walnemu Zgromadzeniu wypłatę dywidendy w wysokości 6,30 zł na jedną akcję.

Tym samym na dywidendę proponuje przeznaczyć kwotę stanowiącą około 50% zysku netto za okres od 1 stycznia 2018 roku do 31 grudnia 2018 roku. W odniesieniu do pozostałej części Zarząd opowiada się za przeznaczeniem jej na kapitał zapasowy.

– Rekomendacja Zarządu o przeznaczeniu na wypłatę dywidendy połowy wypracowanego zysku za rok 2018 uwzględnia aktualną trudną sytuację na rynku budowlanym oraz planowane wydatki inwestycyjne Grupy Budimex – poinformowano w komunikacie.

Wypłatą dywidendy, w myśl rekomendacji byłyby objęte wszystkie akcje Budimeksu w liczbie przekraczającej 25,5 mln akcji.

Wskazany w rekomendacji dzień ustalenia listy akcjonariuszy uprawnionych do dywidendy za 2018 to 6 czerwca 2019 roku, a proponowany termin wypłaty dywidendy to 19 czerwca 2019 roku.

Budimex poinformował również o szacowanym skonsolidowanym zysku za 1 kwartał 2019 roku. Zgodnie z informację podaną w komunikacie, wyniesie on 29 mln zł. Oznacza to spadek o 34 mln, tj. 54% w stosunku do porównywalnego okresu roku poprzedniego.

Jak podano, wynik netto segmentu budowlanego za 1 kwartał 2019 roku wyniósł 6 mln zł, co również oznacza spadek w stosunku do porównywalnego okresu roku poprzedniego o 33 mln zł, tj. aż 85%.

– Spadek skonsolidowanego wyniku netto wynika przede wszystkim ze spadku rentowności w segmencie budowlanym w efekcie wzrostu cen materiałów oraz usług podwykonawczych – poinformowała spółka w komunikacie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony