Partner serwisu

Budimex. Pracowali przy stacji kolejowej, pomogli lokalnej organizacji

inf. pras. 05.12.2022

Budimex. Pracowali przy stacji kolejowej, pomogli lokalnej organizacji
fot. mat. pras.
Pracownicy Budimeksu, realizujący kontrakt kolejowy w Ełku, zaangażowali się w pomoc lokalnej społeczności – wyremontowali dach budynku organizacji dobroczynnej – Warsztatom Terapii Zajęciowej przy Katolickim Stowarzyszeniu Niepełnosprawnych Diecezji Ełckiej. W ramach dalszego wsparcia kontrakt zorganizuje także Kiermasz Świąteczny w biurze budowy.
Budynek WTZ w Ełku został zabezpieczony przed zimnem i deszczem – wolontariusze Budimeksu wzmocnili dach, w tym m.in. wymienili jego pokrycie. ‎WTZ to sąsiedzi budowy ełckiej Stacji Kolejowej – stąd wysokie zaangażowanie generalnego wykonawcy w życie lokalnej instytucji dobroczynnej.

Podopieczni organizacji spędzając czas w WTZ wykonują prace plastyczne, ceramiczne, modelarskie i techniczne, a także biorą udział w zajęciach rehabilitacyjnych i muzyczno-teatralnych. Dlatego w ramach dalszej współpracy 15 grudnia br. Budimex zorganizuje Kiermasz Świąteczny, w trakcie którego wszystkie prace podopiecznych fundacji będą dostępne do kupienia.

– Wydarzenie będzie otwarte, a osoby, które chcą wesprzeć WTZ są mile widziane w biurze budowy Budimeksu pod adresem ul. Armii Krajowej 24 w godzinach 9:00-15:00. Pieniądze zebrane w trakcie kiermaszu zostaną wykorzystane na zakup kolejnych artykułów plastycznych w WTZ – mówi Mikołaj Waśniewski, dyrektor Kontraktu w Budimeksie.

Modernizacja stacji kolejowej Ełk osiągnęła 40 proc. zaawansowania. Zakresem inwestycji objęte są przebudowa torów kolejowych o łącznej długości 38,3 km (w tym 3,8 w opcji) wraz z podtorzem i odwodnieniem oraz urządzeniami Sterowania Rychem Kolejowym na stacji Ełk Osobowy oraz Ełk Towarowy; zabudowa 118 rozjazdów (w tym 2 w opcji); budowa 5 peronów (w tym 2 opcji); łącznie 2600mb krawędzi (400mb w opcji) dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych wraz z pełną infrastrukturą; przebudowa sieci trakcyjnej oraz sieci i linii z urządzeniami elektroenergetyki kolejowej; budowa budynku nastawni dysponującej na stacji Ełk z nowymi urządzeniami. Na budowie pracuje codziennie średnio ok. 140 jednostek sprzętu i blisko 400 osób. Wartość kontraktu to blisko 587 mln zł.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony