Partnerzy serwisu:

Budimex przekazał 25. Strefę Rodzica. Powstała w stolicy

ep. 19.06.2018

arrow
arrow
Budimex przekazał 25. Strefę Rodzica. Powstała w stolicy
fot. EP
Budimex przekazał 25. Strefę Rodzica. Powstała w stolicy
Budimex przekazał 25. Strefę Rodzica. Powstała w stolicy
Budimex przekazał 25. Strefę Rodzica. Powstała w stolicy
We wtorek w Szpitalu Dziecięcym im. prof. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej odbył się finał 25. edycji programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”. To akcja społeczna realizowana przez największą firmę budowlaną w Polsce. Jej celem jest zwiększenie komfortu dzieci przebywających w szpitalach, przez tworzenie miejsc, w których mogą spędzać czas w towarzystwie rodziców.
W ramach oddanej dziś „strefy” Budimex wyremontował ponad 100-metrową salę, która choć wykorzystywana jako świetlica przez młodych pacjentów ze wszystkich oddziałów, nie była remontowana od lat 70. Szpital po prostu nie miał na to pieniędzy. Od dziś pacjenci i ich rodziny mają do dyspozycji nowoczesną salę składająca się z trzech stref – wykładową, szkolną i część służącą do zabaw dla najmłodszych. Starą boazerię zastąpiły kolorowe malunki wykonane ręcznie na wygładzonych salach, na podłodze położono nowe płyty winylowe i wstawiono nowe meble. 

„Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” to program, który jest realizowany od pięciu lat. Zwykle towarzyszy inwestycjom Budimeksu realizowanym w różnych miastach w Polsce. Powstają tam, gdzie wykonawca budowlany pracuje i widzi potrzebę lokalnego środowiska, którą można zrealizować.

– Obecność ekip Budimeksu jest istotna także z tego powodu, że możemy korzystać z ich wiedzy – mówi Tatiana Mindewicz – Puacz, współpracująca z Budimeksem przy realizacji programu. – Zanim ściągniemy na miejsce fachowców, musimy ocenić skalę robót, czy ilość materiałów, które w przypadku szpitali muszą spełnić jeszcze dodatkowe wymagania, posiadać odpowiednie atesty – dodaje.

Każdego roku, miejsce przyjazne rodzicom, w 100 – proc. finansowane przez Budimex powstaje w sześciu lokalizacjach w Polsce. Kolejne planowane jest w Raciborzu. Dalsze decyzje dotyczące lokalizacji dopiero zapadną. Warunkiem jest by była potrzeba i zrozumienie z drugiej strony – szpital musi wskazać i udostępnić miejsce, w którym można będzie zrealizować projekt.

„Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” to tylko jedna z inicjatyw realizowanych przez giganta budowlanego w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, w którą zresztą włączają się także wolontariusze – na co dzień pracownicy firmy.

Programem społecznym Budimex postanowił także uczcić jubileusz swojego 50-lecia. Z tej okazji firma w ramach akcji „Zmieniaj świat. Budimex 50 lat” sfinansuje realizację projektów na rzecz społeczności lokalnych zgłoszonych w ramach ogłoszonego konkursu.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony