Partner serwisu

Budimex: Przygotowujemy się do akcji szczepień jako pracodawca

Elżbieta Pałys 02.04.2021

Budimex: Przygotowujemy się do akcji szczepień jako pracodawca
fot. mat. pras.
Największa grupa budowlana w Polsce włączy się do akcji wykonywania szczepień przeciwko Covid-19 przez pracodawców. Budimex planuje zaszczepić łącznie ok. 25 tys. osób – pracowników i ich rodzin.
Kilka dni temu rząd zapowiedział, że jeszcze w drugim kwartale wprowadzi możliwość wykonywania szczepień przeciw Covid-19 przez dużych pracodawców. To szansa na przyspieszenie kluczowej dla walki z pandemią akcji.

Szczepienia – według wstępnych zapowiedzi – będą mogli realizować pracodawcy, którzy w swoich szeregach maja minimum 500 chętnych do przyjęcia szczepionki. Preparaty medyczne będą pochodziły z rezerw rządowych, natomiast na przedsiębiorcach będzie spoczywał obowiązek zorganizowania miejsca wykonywania szczepień oraz podpisania umowy z medykami, którzy wykonają szczepienia.

Przyłączenie się do akcji zapowiada Budimex. Cezary Mączka, członek zarządu odpowiedzialny za zarzadzanie zasobami ludzkimi w Budimeksie przypomina, że chęć wsparcia narodowego programu szczepień firma deklaruje od grudnia 2020 roku.

– Jesteśmy największą grupą budowlaną w Polsce zatrudniającą ponad 7 tysięcy pracowników. Zdrowie i bezpieczeństwo ludzi jest dla nas – jako pracodawcy – priorytetową wartością – mówi Cezary Mączka. – Wykonaliśmy ponad cztery tysiące testów PCR. Zainwestowaliśmy w środki ochrony i wsparcia pracy hybrydowej miliony złotych – wskazuje.

Te działania, jak mówi przedstawiciel Budimeksu, przyniosły efekt. Obecnie liczba nowych zachorowań w firmie jest o połowę niższa, niż w czasie drugiej fali pandemii w listopadzie 2020 roku.

– Przygotowujemy się już do organizacji szczepień jako pracodawca. Będziemy chcieli jak najszybciej zaszczepić wszystkich pracowników wraz z ich rodzinami w każdym miejscu i na każdej budowie w Polsce i za granicą. Program ten obejmie łącznie ok. 25 tysięcy osób – deklaruje Cezary Mączka.

Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami Ministerstwa Zdrowia taka możliwość pojawi się dla dużych przedsiębiorstw od maja tego roku.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony