Partner serwisu

Budimex: railBX nową, kolejową spółką w Niemczech

Łukasz Malinowski 19.09.2022

Budimex: railBX nową, kolejową spółką w Niemczech
fot. Budimex
Budimex zarejestrował w Niemczech nową spółkę railBX, która ma w przyszłości realizować na tamtejszym rynku prace związane z budową i modernizacją kolejowej sieci trakcyjnej.
Budimex poinformował o zarejestrowania nowej spółki wykonawczej w Niemczech, która ma realizować kontrakty na modernizację i budowę kolejowej sieci trakcyjnej. Na czele nowego podmiotu ma stanąć Robert Nowacki.

– Mam nadzieję, że będziemy w stanie wykorzystać nasze doświadczenie, jako jednego z liderów budownictwa kolejowego w Polsce, na tym trudnym i wymagającym rynku. Teraz czeka nas proces certyfikacji spółki i mam nadzieję, że w drugiej połowie 2023 roku rozpoczniemy realizację pierwszych prac – napisał w jednym z serwisów społecznościowych Maciej Olek, dyrektor budownictwa kolejowego w Budimex.

Firma ma już pierwsze efekty swych działań. W lipcu Budimex wygrał pierwszy kontrakt na Słowacji. W tym przypadku była to inwestycja drogowa – budowa autostrady D1 Bratysława – Triblavina za 110 mln 850 tysięcy euro netto. We wrześniu spółka poinformowała zaś o złożeniu najkorzystniejszej oferty w przetargu w Czechach – tu postępowanie dotyczyło przebudowy peronów w miejscowości Lovosice. Budimex jest także od lat obecny na rynku niemieckim w segmencie budownictwa drogowego.

Rozwój poza granicami Polski jest jednym z celów realizowanych obecnie przez Budimex. Ten kierunek prezes firmy Artur Popko zapowiadał jeszcze w połowie ubiegłego roku. – Chcemy rozwijać nowe kierunki: wychodzić na rynki Czech, Słowacji – czego do tej pory nie robiliśmy. Planujemy poszerzyć działalność w Niemczech. Stworzyliśmy już odpowiednie struktury. W roku 2022 chcemy zacząć realizować tam kontrakty o łącznej wartości kilkuset mln złotych. Będziemy także zainteresowani wejściem na rynki krajów skandynawskich – mówił w rozmowie z naszym portalem.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony