Partnerzy serwisu:

Budimex: Rosnące ceny odbijają się na rentowności

Elżbieta Pałys 11.07.2018

Budimex: Rosnące ceny odbijają się na rentowności
fot. GDDKiA
Po II kwartale tego roku spadły wyniki Budimeksu w stosunku do porównywalnego okresu roku poprzedniego. To konsekwencja sytuacji na rynku budowlanym.
Spółka przekazała informacje dotyczące szacunku skonsolidowanego zysku netto Grupy za II kwartał tego roku.

– Skonsolidowany wynik finansowy netto Grupy Budimex za II kwartał 2018 roku wyniósł 65 milionów złotych – poinformowano w komunikacie. Jak podano, stanowi to spadek o 45 milionów złotych, tj. 41 proc. w stosunku do porównywalnego okresu roku poprzedniego.

Spółka informuje, że taki wynik jest konsekwencją przede wszystkim spadku rentowności w segmencie budowlanym wynikającego ze wzrostu cen materiałów i usług podwykonawczych oraz – jak stwierdzono – braku odpowiedniej indeksacji cen przez zamawiających.

Podkreślono także znaczenie wzrostu kosztów logistyki na kontraktach infrastrukturalnych.

Spadek rentowności był już zauważalny w wynikach za pierwszy kwartał tego roku. Jak podkreślał wówczas prezes Budimeksu, Dariusz Blocher, uzyskana rentowność jest niższa, ale ciągle satysfakcjonująca.

– Ze względu na coraz trudniejszą sytuację na rynku podchodzimy selektywnie do nowych kontraktów i nie planujemy dalszej rozbudowy portfela zamówień – zapowiadał wówczas prezes Dariusz Blocher.

Rekordowe były natomiast wyniki Budimeksu za poprzedni rok. Wypracowano wówczas zysk netto na poziomie 464,594 mln zł w stosunku do 410,476 mln zł rok wcześniej.

– Nasza rentowność się pogorszyła, i ten trend prawdopodobnie nadal taki będzie – mówił niedawno w rozmowie z portalem Rynekinfratsruktury.pl Dariusz Blocher, prezes Budimeksu, podkreślając jednak, że dla niego, jako szefa firmy, ważne jest by utrzymywać się na pozycji lepszej niż konkurencja.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony