Partnerzy serwisu:

Budimex sprzedał dwie spółki zależne

ep. 18.09.2018

Budimex sprzedał dwie spółki zależne
fot. Pixabay
Elektromontaż Poznań i Biuro inwestycji Grunwald nie należą już do Budimeksu. Gigant budowlany poinformował o sprzedaży tych dwóch spółek zależnych.
Jak wynika z komunikatu, Budimex sprzedał 5.351.890 akcji spółki Elektromontaż-Poznań S.A. Stanowiły one udział 98,96% w kapitale zakładowym Spółki. Cena jednej akcji to 3,4 zł.

Sprzedaży o łącznej wartości 64 990 tysięcy złotych dokonano na rzecz spółki PG Energetyka z Radomia.

Budimex sprzedał też 354.224.740 akcji spółki Biuro Inwestycji „Grunwald”. Akcje te również stanowiły udział 98,96% w kapitale zakładowym spółki.

Spółka została sprzedana za łączną cenę wynoszącą 43 078 tysięcy złotych na rzecz spółki Raven 9.

Jak podano, decyzja o zbyciu akcji dwóch spółek zależnych została przez Budimex podjęta ze względu na fakt, że Elektromontaż-Poznań prowadzi działalność analogiczną do działalności wykonywanej przez podwykonawców Budimeksu, została więc zakwalifikowana jako niekluczowe aktywo dla podstawowej działalności spółki. Poza tym, jak stwierdzono, wynegocjowana cena odpowiada wartości godziwej sprzedawanych akcji obu spółek.

Z kolei Biuro Inwestycji „Grunwald” to spółka, która uczestniczyła w podziale Elektromontażu Poznań i z dniem 1 lutego 2018 roku przejęła część obejmującą zarządzanie nieruchomościami. Potem tę część działalności przejął Budimex Nieruchomości, spółka w stu procentach zależna od Budimeksu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony