Partner serwisu

Budimex sprzedał spółkę deweloperską

inf. pras./red. 25.05.2021

Budimex sprzedał spółkę deweloperską
fot. Budimex
Udziały w spółce Budimex Nieruchomości z dniem 24 maja br. zostały formalnie przeniesione na rzecz CP Developer. Sfinalizowana ostatecznie transakcja jest warta ponad 1,5 mld zł.
Nabywcą akcji spółki deweloperskiej, która wcześniej była w grupie Budimex, jest CP Developer S.àr.l. To spółka utworzona w celu zawarcia umowy przez podmioty powiązane ze spółką: Cornerstone Partners z siedzibą w Warszawie i Crestyl Real Estate z siedzibą w Pradze. Dokładna wartość transakcji wyniosła 1 mld 513 mln złotych.

Decyzja o sprzedaży udziałów Budimeksu Nieruchomości została poprzedzona kilkumiesięcznym procesem przeglądu opcji strategicznych rozpoczętym w lipcu 2020 roku. W ramach wspomnianego procesu, Budimex S.A. wspólnie z doradcą przeanalizował kilka scenariuszy rozwoju spółki.

We wrześniu 2020 roku podjęto decyzję o koncentracji procesu na opcji pozyskania inwestora strategicznego, a w listopadzie 2020 r. wybrana grupa inwestorów przystąpiła do badania due dilligence segmentu deweloperskiego. W grudniu 2020 r. Budimex otrzymał pięć ofert nabycia Budimex Nieruchomości i po ich przeanalizowaniu zdecydował się udzielić wyłączności wybranemu oferentowi, którym są nowi inwestorzy.

Warunkiem zawarcia ostatecznej umowy przenoszącej prawo do udziałów było uzyskanie przez nabywcę zgody Prezesa UOKiK na dokonanie transakcji. Zgoda została wydana.

W wyniku transakcji Budimex rozpozna w jednostkowym sprawozdaniu finansowym zysk przed opodatkowaniem w wysokości około 568 milionów złotych. Jest to kwota pomniejszona w stosunku do wskazywanej wcześniej o wartość dywidendy wypłaconej przez Budimex Nieruchomości.

W skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Grupa Budimex wykaże zysk przed opodatkowaniem w wysokości około 667 milionów złotych.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony