Partnerzy serwisu:

Budimex szykuje się do umowy na S6 Leśnice – Bożepole Wielkie

Redakcja 22.07.2021

Budimex szykuje się do umowy na S6 Leśnice – Bożepole Wielkie
fot. GDDKiA
Nie ma przeszkód, by podpisać umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej S6 między Leśnicami i Bożymopolem Wielkim. Pozytywnie zakończyła się kontrola uprzednia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych dotycząca przetargu w tej sprawie.
Przetarg wygrał Budimex z ceną 718,669 mln zł. Wykonawca zaproponował także skrócenie czasu realizacji o 3 miesiące oraz wydłużenie o 5 lat okresu gwarancji na instalacje zasilające i konstrukcje wsporcze oraz ekrany akustyczne wraz z ich posadowieniem.

Do wybudowania jest 22-kilometrowy odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku wraz z pasem awaryjnego postoju. W ramach kontraktu powstaną węzły Lębork Południe, Lębork Wschód i Łęczyce, ponadto rozbudowany zostanie węzeł Bożepole Wielkie.

Dzięki budowie drogi ekspresowej przejazd tym odcinkiem S6 skróci się o połowę. Poprawi się także bezpieczeństwo i komfort jazdy. Mieszkańcy Lęborka zyskają południową obwodnicę swego miasta.

Obecnie w budowie są trzy odcinki S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią o łącznej długości ok. 41 km. W tym roku podpisane zostały umowy na kolejne pięć fragmentów trasy: dwie na Obwodnicę Metropolii Trójmiejskiej (dwa zadania), na budowę II jezdni istniejącej obwodnicy Słupska, odcinek Skórowo – Leśnice oraz Bobrowniki – Skórowo. Razem na pięciu odcinkach w fazie projektowania jest 72,8 km nowych dróg ekspresowych (wraz z obwodnicą Żukowa klasy GP powstającą w ramach OMT).

Na etapie przetargu, po rozprawie w Krajowej Izbie Odwoławczej, jest odcinek S6 od końca obwodnicy Słupska do Bobrowników.

Całość trasy S6 w województwach pomorskim i zachodniopomorskim będzie oddana do ruchu w 2025 r.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony