Partner serwisu

Budimex ujawnia zysk za II kwartał

ep. 09.07.2021

Budimex ujawnia zysk za II kwartał
fot. Budimex
Na 657 mln zł Grupa Budimex oszacowała wynik finansowy za drugi kwartał tego roku. Znaczna część tej kwoty to zasługa transakcji związanej ze sprzedażą spółki deweloperskiej.
Jak poinformował w komunikacie Zarząd Budimeksu, skonsolidowany wynik finansowy netto za II kwartał tego roku wyniósł 657 mln zł netto. Z tej kwoty 542 mln zł dotyczyło transakcji związanej ze sprzedażą spółki Budimex Nieruchomości.

Po wyeliminowaniu tego zdarzenia jednorazowego skonsolidowany wynik netto wyniósł 115 mln zł – podał Budimex. To o 25 mln zł więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Wzrost w stosunku do okresu porównywalnego wyrażony w procentach wynosi 27 proc.

Zysk netto Budimex SA za II kwartał wyniósł 541 milionów złotych. Dla porównania w poprzedzającym kwartale (I kw. 2021 r.) było to 762 mln zł.

Poprzedni, to jest I kwartał tego roku największa grupa budowlana w Polsce zakończyła przychodami na poziomie 1,245 mld zł, rentownością brutto na poziomie 3,4 proc. i portfelem zamówień wartym 12,8 mld zł.

W kwietniu nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa Zarządu Budimeksu. Dariusza Blochera zastąpił Artur Popko, który już wcześniej pracował w zarządzie Grupy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony